Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska to żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, pełniącego najwyższą funkcję państwową w Polsce w latach 1995-2005. Jolanta Kwaśniewska była Pierwszą Damą, która do dzisiaj wspominana jest jako jedna z najelegantszych i najbardziej stylowych.

Pełne imię i nazwisko: Jolanta Kwaśniewska
Data urodzenia: 3 czerwca 1955r.
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Zawód: prawnik, działaczka społeczna
Rodzina: mąż Aleksander, córka Aleksandra

Jolanta Kwaśniewska - życie przez prezydenturą

Jolanta Kwaśniewska przyszła na świat w Gdańsku jako córka Anny i pułkownika Juliana Konty. Ukończyła liceum w Gdańsku, a następnie studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Bez rezultatów pochodziła do egzaminu na aplikację sędziowską. Kilka miesięcy po obronie tytułu magistra prawa poślubiła Aleksandra Kwaśniewskiego. Półtora roku później na świat przyszła ich jedyna córka Aleksandra.
Jolanta Kwaśniewska pracowała jako dyrektor do spraw handlowych w firmie zajmującej się produkcją biżuterii. Kilka lat później założyła agencję nieruchomości o nazwie "Royal Wilanów", w której pracowała aż do nominacji męża na prezydenta.

Jolanta Kwaśniewska - Pierwsza Dama RP

W 1995 roku mąż Jolanty Kwaśniewskiej, Aleksander, wystartował w wyborach prezydenckich z ramienia partii SLD. Zwyciężył swojego najpoważniejszego kandydata, prezydenta Wałęsę. Rodzina Kwaśniewskich przeniosła się do Warszawy, na Krakowskie Przedmieście.
Jolanta Kwaśniewska odmieniła dotychczasowy wizerunek Pierwszej Damy. Nie chciała być jedynie tłem na męża. Aktywnie działała charytatywnie. Założyła fundację "Porozumienie bez barier". Była ona przedmiotem ataków politycznych, w związku z jej działalnością Kwaśniewska musiała zeznawać przed sejmową komisją śledczą, jednak nigdy nie uwodniono żadnych nieprawidłowości w działaniu Fundacji.
Jolanta Kwaśniewska ugruntowała w mediach swój wizerunek kobiety eleganckiej i ceniącej klasę. Chwalono ją za stylizacje na oficjalnych wystąpieniach, jak również za te prywatne. Jej dobry gust znalazł odzwierciedlenie w programie "Lekcje stylu", który prowadziła dla TVN Style.

Zobacz także:

Aleksandra Kwaśniewska - Aleksander Kwaśniewski - Anna Komorowska

jolanta kwaśniewska

Więcej o:

jolanta kwaśniewska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.