Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży

Grzegorz Hyży to polski wokalista. Jest liderem zespołu Grzegorz Hyży&Band. Wziął udział w trzeciej edycji programu rozrywkowego X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. Prywatnie związany jest z prezenterką Agnieszka Hyży.Imię i nazwisko: Grzegorz Hyży
Data urodzenia: 27 maja 1987r.
Miejsce urodzenia: Gniezno
Zawód: wokalista
Muzyka: pop-rock, pop
Żona: Agnieszka Hyży

Grzegorz Hyży - początki kariery

Grzegorz Hyży przyszedł na świat w maju 1987 roku w Gnieźnie. Tam dorastał oraz ukończył szkołę średnią. Od dziecka miał styczność z muzyką z uwagi na zamiłowanie całej jego rodziny do gry na instrumentach. Z domu rodzinnego wyniósł umiejętność gry na gitarze oraz na dudach.
Jako muzyk brał udział w wielu warsztatach oraz amatorskich sesjach muzykowania. W 2010 roku założył pierwszą grupę muzyczną, która nosiła nazwę BrytFunky. Formacja wspólnie grała przez ponad rok i rozpadła się. Krótko po tym piosenkarz założył zespół Grzegorz Hyży&Band.
W 2013 roku Grzegorz Hyży zgłosił się na przesłuchania do programu rozrywkowego X-Factor. W tej samej edycji wzięła również jego ówczesna żona, Maja Hyży. Obydwoje doszli do etapu półfinałów, w których Maja odpadła. Grzegorz dostał się do finałowej trójki i ostatecznie w głosowaniu widzów zajął drugie miejsce.

Grzegorz Hyży - rozwój kariery

Pomimo niewygrania programu X-Factor przed Grzegorzem stanęły na oścież drzwi do kariery. Kilka miesięcy później ukazał się jego pierwszy singiel noszący tytuł "Na chwilę". Stał się hitem list przebojów, triumfował we wszystkich zestawieniach. Kolejny singiel, "Wstaję", powtórzył sukces poprzednika. Album, z którego pochodzą obydwa utwory nosi tytuł "Z całych sił" i pokrył się platyną. Pochodzą z niego również kolejne hity, takie jak: "Pusty dom" oraz "Zagadka". Wokalista odniósł ogromny sukces. Triumfował w trzech kategoriach Eska Music Awards oraz został uhonorowany Fryderykiem 2015 za fonograficzny debiut roku.
W 2016 ukazał się nowy singiel "Pod wiatr", który również uzyskał status platynowego.

grzegorz hyży

Więcej o:

grzegorz hyży

Copyright © Agora SA