Agustin Egurrola

Agustin Egurrola

Agustin Egurrola to polski tancerz i choreograf. Rozpoznawalność zyskał dzięki udziałowi jako juror w programie rozrywkowym "You Can Dance – Po prostu tańcz". Występował jako juror także w programie "Mam talent".Imię i nazwisko: Agustin Egurrola
Data urodzenia: 8 września 1968r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: tancerz, choreograf
Instagram: @agustinegurrola
Facebook: facebook.com/agustin.egurrola

Agustin Egurrola - początki kariery

Agustin Egurrola urodził się we wrześniu 1968 roku w Warszawie. Wychował się na warszawskim Żoliborzu. Swoją egzotyczną urodę oraz nazwisko odziedziczył po ojcu, który ma kubańskie korzenie. Oprócz wyglądu, kubańskie pochodzenie uzewnętrzniło się w Agustinie także w zamiłowaniu do tańca i niezwykłym poczuciu rytmu, które tancerz przejawiał od dziecka. Profesjonalne lekcje tańca zaczął pobierać dopiero po maturze. Jego nauczycielką była między innymi Ivona Pavlovic. Szlify zdobył także w Londynie, w Dance Works oraz Pineapple Dance Studio.
W 1993 roku Agustin Egurrola założył grupę tańca VOLT.

Agustin Egurrola - rozwój kariery

Agustin Egurrola z czasem stał się cenionym w Polsce choreografem. Tworzył układy tańca do teledysków wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jego choreografia była także ozdobą do dużych wydarzeń medialnych, takich jak festiwale w Opolu oraz Sopocie czy telewizyjne obchody Sylwestra. Był także autorem choreografii, która była częścią widowiska towarzyszącego imprezie otwierającej Euro 2012 w Polsce. Przez szereg lat Agustin współpracował z teatrami muzycznymi w całej Polsce.
Tancerz od początku współpracował przy tworzeniu polskich edycji programu "Taniec z gwiazdami". Był autorem wszystkich choreografii, które miały miejsce w programie.
Egurrola pracował jako juror w programie "You Can Dance – Po prostu tańcz". Od 2013 roku jest również jurorem w programie "Mam talent!". W 2016 roku odebrał Telekamerę Tele Tygodnia w kategorii "juror".

agustin egurrola

Więcej o:

agustin egurrola

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.