Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro: najwazniejsze informacje

Wojciech Modest Amaro data urodzenia: 12.02.1972 r.
Wojciech Modest Amaro miejsce urodzenia: Sosnowiec
Wojciech Modest Amaro wzrost: 1,98 m.
Wojciech Modest Amaro Facebook (prywatny profil): Facebook.com/wojciech.amaro
Wojciech Modest Amaro Instagram: Instagram.com/modest9amaro
Wojciech Modest Amaro związki: Agnieszka Amaro (2012-obecnie; małżeństwo)
Wojciech Modest Amaro dzieci: Karolina, Zuzanna, Nicolas

Wojciech Modest Amaro: życiorys

Wojciech Modest Amaro jest polskim restauratorem, kucharzem oraz krytykiem kulinarnym. Jego restauracja "Atelier Amaro" jako pierwsza w Polsce została oznaczona gwiazdką Michelin. Popularność przyniósł mu udział w programach Polsatu "Top Chef" oraz "Hell's Kitchen".

Wojciech Modest Amaro: kariera w gastronomii

Dla Wojciecha Modesta Amaro gotowanie było największą pasją, jeszcze w latach szkolnych. Rodzice nie zgodzili się, aby uczęszczał do technikum gastronomicznego - ostatecznie skończył technikum elektroniczne. Przez rok studiował politologię. W 1993 r. wyjechał do Wielkiej Brytanii, aby móc zacząć pracować w branży gastronomicznej. Współpracował w mistrzami kuchni m.in. z Nigelem Daviesem, który stał się jego mentorem. W kolejnych latach praktykował u najlepszych szefów kuchni tj. Alaina Ducasse, Yannicka Alléno, Ferrana Adria. W 2008 r. otrzymał nagrodę "Prix du Chef L'Avenir", przyznawaną przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną. Był szefem kuchni m.in. w restauracji Amber Room oraz w restauracji w Pałacu Sobańskich. W 2009 r. wydał pierwszą książkę kucharską "Kuchnia polska XXI wieku". Publikacja odniosła duży sukces w branży - w 2010 r. otrzymała nagrodę Grand Prix w kategorii literatura kulinarna na Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej w Paryżu. W 2011 r. Amaro otworzył własną restaurację Atelier Amaro. Dwa lata później została oznaczona gwiazdką Michelin, jako pierwsza restauracja w Polsce. W 2014 i 2015 restauracja utrzymała gwiazdkę. W 2014 r. ukazała się kolejna książka "Natura kuchni polskiej".

Wojciech Modest Amaro: telewizja

O Wojciechu Modeście Amaro zrobiło się głośno, gdy jego restauracja zdobyła prestiżową gwiazdkę Michelin. W 2013 r. otrzymał propozycję udziału w programie Polsatu "Top chef", w którym jest jurorem. Dotychczas wystąpił w 6. edycjach show (2013-2016). W 2014 r. został prowadzącym polskiej edycji programu "Hell's Kitchen".

Wojciech Modest Amaro: życie prywatne

Wojciech Modest Amaro tak naprawdę pochodzi z domu Basiura. Nazwisko Amaro przyjął po eks-małżonce. Kucharz niewiele mówi o życiu prywatnym. Według anonimowych informatorów tabloidów, Agnieszka Amaro jest trzecią żoną kucharza. Razem mają syna Nicolasa. Córki Karolinę i Zuzannę ma z poprzednich związków.

wojciech modest amaro

Więcej o:

wojciech modest amaro

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.