Nowe fakty i ustalenia ws. Weroniki M-P

Wypowiedzi specjalistów, materiały wideo, zdjęcia oraz komentarze współpracowników i przyjaciół.

Wczoraj w godzinach popołudniowych "Dziennik Gazeta Prawna" podał informację o zatrzymaniu byłej żony Cezarego Pazury przez agentów CBA. Weronikę Marczuk-Pazurę wyprowadzono w kajdankach z restauracji w Zamku Ujazdowskim w centrum Warszawy .

Co się stało?

Weronika Pazura miała oferować, że za pieniądze pomoże kupić Wydawnictwa Naukowo-Techniczne w procesie prywatyzacji. Państwowe wydawnictwo zostało wyznaczone do prywatyzacji przez ministra skarbu pod koniec kwietnia.

Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", Pazurę zatrzymano na gorącym uczynku w momencie przyjmowania 100 tysięcy złotych łapówki. W sumie miała otrzymać 400 tysięcy złotych (100 tysięcy euro ) za pośrednictwo w transakcji. Razem z jurorką "You Can Dance" Zatrzymano prezesa WNT Bogusława S.

Pazura oferowała pomoc przy załatwianiu zaniżenia ceny WNT spółce inwestorskiej. Za inwestorów podawali się agenci CBA działający pod przykrywkę. Sprawą zajmowali się od wiosny. Weronika była pośrednikiem między prezesem WNT, a spółką inwestorską.

Ktoś ją wrobił?

CBA otrzymało anonimowy donos o korupcji w sprawie prywatyzacji WNT. Weronika Marczuk-Pazura całą noc spędziła w areszcie. Z informacji jakie wyciekły do mediów wynika, że nie przyznała się do winy. Dzisiaj ma zostać wyznaczona prokuratura, która zajmie się podejrzeniem korupcji.

Kto jej teraz pomoże?

Adwokatem Weroniki jest Maciej Lach , wcześniej był między innymi obrońcą Dody . Przez całe wczorajsze popołudnie i dziś od rana nie można się z nim skontaktować.

Prokurator ma 48 godzin na postawienie zarzutów . On też zadecyduje, czy wobec zatrzymanych potrzebne będzie zastosowanie aresztu. Zobacz zdjęcia Weroniki w kominiarce, agenci CBA przewieźli ją do izby zatrzymań, gdzie spędziła noc . Zobacz zdjęcia Weroniki w kominiarce w trakcie transportu w GALERII .

Co na to jej współpracownicy?

Weronika Pazura od lipca była prezesem WSEInfoEngine S.A., wczoraj została zawieszona w pełnieniu obowiązków. Rzecznik TVN Karol Smoląg powiedział w rozmowie z Plotkiem , że do czasu konkretnych zarzutów, stacja nie podejmuje żadnych decyzji odnośnie dalszej współpracy.

Nie komentujemy tej sprawy. Sami czekamy na wyniki przesłuchania. Gdy będziemy mieli więcej informacji, a zarzuty się potwierdzą zaczniemy rozważać dalszą współpracę z panią Weroniką.

Agustin Egurolla w rozmowie z "Super Expressem" powiedział jedynie, że jest zaskoczony. Na temat sytuacji nie chciał też wypowiadać się były mąż Weroniki Cezary Pazura . Jego telefony odbierała obecna żona Edyta Zając .

kapif

Kim właściwie jest Weronika Marczuk-Pazura?

Jej prawdziwe imię to Olena. Pochodzi z Kijowa, gdzie ukończyła szkołę muzyczną. Jako nastolatka trenowała taniec nowoczesny. Umiejętności zdobyte na treningach bardzo przydały jej się w dorosłym życiu. W 1991 roku ( miała wtedy 20 lat) przeprowadziła się do Trójmiasta, gdzie pracowała w nocnych klubach jako striptizerka.

W 1992 wyszła za Bartka Nowopolskiego. Zaledwie trzy lata później wzięła cywilny ślub z Cezarym Pazurą . Dzięki mężowi stała się sławna i dostała rolę w serialu "Plebania". Była również producentką serialu "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście".

Po rozstaniu z mężem w 2007 roku, Weronika rzuciła się w wir pracy. Została jurorką "You Can dance", prowadzącą "Miasta kobiet", współwłaścicielką firmy producenckiej i reporterką "DDTVN". W lipcu została prezesem zarządu WSEInfoEngine S.A.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.