You Can Dance

You Can Dance

You Can Dance to program typu talent show dedykowany tancerzom, emitowany przez telewizję TVN na licencji amerykańskiego programu "So You Think You Can Dance" produkowany przez Mastiff Media Polska. Główną nagrodą jest 100 tysięcy złotych i trzymiesięczne stypendium w Broadway Dance Centre.

Telewizja: TVN
Pierwsza edycja: 10 września 2007 r.
Prowadzący: Patrycja Kazadi (od 6. edycji), Kinga Rusin (do 5. edycji)
Emisja: środa, godz. 21:30
Facebook: facebook.com/YouCanDanceTVN

You Can Dance: zasady

Pierwszym etapem programu są castingi odbywające się w wybranych dużych miastach w Polsce. Mogą w nich brać udział tancerze między 16 a 30 rokiem życia. Prezentują przed jury krótki układ choreograficzny. Jurorzy decydują, czy dadzą szansę młodemu artyście i przepuszczą go do następnego etapu, odrzucą, czy może dadzą drugą szansę na przejście w dogrywce.
Drugi etap programu to warsztaty taneczne organizowane za granicą (dotychczas: Paryż, Buenos Aires, Barcelona, Lizbona, Tel Awiw, Casablanca, Santa Cruz de Tenerife, Sewilla, Valetta). Wybrani biorą tam udział w zajęciach tanecznych ze światowej sławy choreografami. Odpadają na różnych etapach, aż w końcu wyłoniona zostaje finałowa czternastka uczestników.
Trzecim etapem jest program na żywo. Tancerze losowo są dobierani w pary do każdego odcinka. Co odcinek jurorzy typują trzy najsłabsze ich zdaniem pary. Tancerze tworzący je tańczą solowe, przygotowane przez siebie, nie choreografów, układy solowe, a widzowie decydują który tancerz i która tancerka pożegnają się z programem.
Wygrywa tylko jeden tancerz/tancerka. Nagrodą jest 100 tysięcy złotych oraz trzymiesięczne stypendium w prestiżowej szkole tańca w Nowym Jorku Broadway Dance Center.

You Can Dance: jurorzy, prowadzący i dotychczasowi wygrani

Jurorami, którzy brali udział we wszystkich dotychczasowych edycjach są: choreograf, dyrektor szkoły tańca i tancerz Agustin Egurrola i tancerz, choreograf Michał Piróg. Przez pierwsze cztery edycje towarzyszyła im Weronika Marczuk. W piątej edycji zastąpiła ją Anna Mucha. Od szóstej do ósmej edycji trzecim jurorem była Kinga Rusin, zaś w dziewiątej edycji skład jurorski liczy cztery osoby: Eugurrolę, Piróga, tancerkę i choreografkę Idę Nowakowską oraz tancerza Macieja Florka. Do tej pory program "You Can Dance" wygrali: Maciej Florek, Artur Cieciórski, Wioletta Fiuk, Anna Kapera, Jakub Jóźwiak, Dominik Olechowski, Brian Poniatowski, Mateusz Sobecko.

Zobacz także:

Taniec z gwiazdami - Dzień Dobry TVN - Top Model

you can dance

Więcej o:

you can dance

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.