Polscy finaliści Sopot Festival 2009

Już jutro bitwa na Sopot Festival o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Poznajcie polskich kandydatów do tej nagrody i głosujcie na najlepszych!

Sopot Festival 2009 potrwa dwa dni. W sobotę będziemy świadkami walki i Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Konkurs będzie dwustopniowy - najpierw zmierzą się ze sobą polscy finaliści, a najlepszy z nich stanie w szranki z zagranicznymi gwiazdami. Zwycięzcę i zdobywcę Bursztynowego Słowika wyłoni jury , a to widzowie w Operze Leśnej i przed telewizorami zadecydują, który wykonawca dołączy do swojej kolekcji nagród Słowika Publiczności.

W międzyczasie TVN uraczy nas występami gwiazd, które w minionych byli laureatami poprzednich edycji festiwalu. Na scenie pojawi się Doda , Feel , Stachursky i Pectus .

Oto polscy finaliści Sopot Festivalu .

Afromental - Radio Song

Zespół, który zrobił zawrotną karierę - głównie za sprawą stacji TVN - więc jego pojawienie się na festiwalu nikogo nie powinno dziwić. Mamy nadzieję, że przyjaźń z telewizją nie będzie miała zbyt dużego wpływu na wynik głosowania, ale wcale by nas nie zdziwiło, gdyby to Afromental został zwycięzcą polskich eliminacji. 

Bracia - Za szkłem

Zespół braci Piotra i Wojciecha Cugowskich, którzy już niejednokrotnie brali udział w konkursach piosenki i wiele z nich wygrywali. W tym roku stają do boju z piosenką "Za szkłem", która ma spore szanse, aby się spodobać.

Kasia Wilk - Do kiedy jestem

Piosenkarka znudziła się chórkami i śpiewaniem z Mezem i postawiła na solową karierę, co, jak widać, wychodzi jej na dobre. Utwór "Do kiedy jestem" jest trzecim singlem z jej pierwszego albumu. Piosenka oczywiście o miłości.

Manchester - Tajemnica

Proszę wybaczyć, ale kompletnie nie rozumiemy, co ludzie w zespole Manchester widzą. A może właśnie tylko patrzą, bo jak wsłuchać się w tekst, to nie można się oprzeć wrażeniu, że są wybitnie banalne. Prosimy fanów o wyrozumiałość - możemy się nie znać. Urzekające jest motto zespołu: kobiety są złe . Równie głębokie co utwory.

Marcin Czyżewski - Some part of me

W zasadzie pojawił się znikąd, ale nie tak do końca. W 1998 roku wygrał "Szansę na sukces" i od tamtej pory lepiej lub gorzej starał się wypłynąć na szerokie wody. W swoim dorobku na wykonywanie z Iwoną Węgrowską hitu "Pokonaj siebie" (pewnie gdy Piotr Kupicha nie mógł). Wcześniej przez jakiś czas był wokalistą Oddziały Zamkniętego, z którym nagrał jedną płytę.

A już jutro zaprezentujemy zagranicznych wykonawców i skonfrontujemy ich z tym, którego wybierzecie w sondażu.

Który z polskich artystów powinien stanąć do walki o Bursztynowgo Słowika?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.