Feel

Feel

Zespół Feel to polska kapela założona przez jej frontmana, Piotra Kupichę. Zespół działa od 2005 roku i wylansował przeboje takie jak "Jest już ciemno", "Jak anioła głos" czy "Pokaż mi niebo". Okres największej popularności zespołu przypadał na lata 2006-2008.

Nazwa: Feel
Rodzaj muzyki: pop, rock
Data powstania: maj 2005
Założyciel: Piotr Kupicha
Pozostały skład: Łukasz Kożuch, Michał Nowak, Michał Opaliński
Ilość wydanych albumów: cztery
Strona www: feel.net.pl
Facebook: facebook.com/PiotrKupichaFeel
Instagram:

Feel - początki zespołu

Zespół Feel został powołany do życia przez Piotra Kupichę. Jest on byłym członkiem zespołu Sami, w którym grał do 2003 roku. W 2005 roku Piotr Kupicha utworzył z Michałem Nowakiem duet noszący nazwę Q2. Po rozszerzeniu składu o Łukasza Kożucha nazwa zmieniła się na Q3, a następnie na Q4, gdy do zespołu dołączył Michał Opaliński. Następnie panowie występowali pod nazwą "Kupicha Band". Ostatecznie zdecydowano, że formacja będzie nosiła nazwę Feel. Na początku 2007 roku zespół nagrał singiel "A gdy jest już ciemno". W maju wydano teledysk to utworu, a sama piosenka została zakwalifikowana do konkursu Sopot Festival. Grupa została odznaczona Bursztynowym Słowikiem oraz Słowikiem Publiczności, a ich singiel stał się ogólnopolskim hitem granym przez wszystkie stacje radiowe.

Feel - rozwój kariery zespołu

26 października 2007 roku Feel wydał pierwszy album o tytule "Feel". Krążek szybko stał się przebojem i już pierwszego dnia zdobył status złotej płyty. W lutym 2008 roku grupa otrzymała Telekamerę w kategorii "Zespół". Dwa miesiące później odebrali Fryderyka w kategorii "Nowa Twarz Fonografii". Chwilę później grupa świętowała zwycięstwo na Eska Music Awards aż w czterech kategoriach. Pasmo sukcesów trwało. Jesienią 2007 roku Feel wygrał trzy Superjedynki na konkursie piosenki w Opolu.
W 2009 ukazał się drugi album zespołu. Nosił tytuł "Feel 2", a rok później wyszedł kolejny krążek zespołu, "Feel 3". Żaden z nich nie powtórzył ogromnego sukcesu debiutanckiego albumu. W 2016 roku ukazał się singiel "Aya", który zapowiada nowy album Kasi Kowalskiej.

feel