Afromental

Afromental

Afromental to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza soulu, popu, funk i hip-hopu. Założycielami zespołu są Wojciech "Łozo" Łozowski oraz Tomasz "Tomson" Lach. Zespół stworzył takie hity jak "Radio song", "I've Got What U Need", "Rock&Rollin' Luv"


Nazwa: Afromental
Rok założenia: 2004
Rodzaj muzyki: funk, soul, pop
Skład: Łozo, Tomson, Baron, Śniady, Torresiwo, Lajan, Dziamas
Facebook: facebook.com/Afromental

Afromental - początki

Afromental to efekt przypadkowego spotkania dwóch muzyków: Tomka Lacha i Wojtka Łozowskiego. Spotkali się na castingach do programu "Idol". Postanowili razem tworzyć muzykę. Jako duet wystąpili na Festiwalu Muzyki Młodzieżowej Gama w Kołobrzegu. Wykonali przeróbkę utworu "Bananowy song" grupy Vox. Otrzymali za tę interpretację wyróżnienie, które było motorem ich dalszej pracy.
Przez kolejne miesiące skład zespołu zmieniał się, dołączali koleni muzycy, wymieniali się. W tym okresie zespół wygrał w I Przeglądzie Młodych Kapel organizowanym przez "Gazetę Olsztyńską" w 2004 roku oraz przeszedł eliminacje do krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej. Na tym festiwalu zespół po raz pierwszy zagrał w docelowym składzie, który od tamtej chwili wygląda następująco:
- Wojciech Łozowski i Tomasz Lach - wokal
- Aleksander Milwiw-Baron - gitara
- Wojciech Witczak - gitara basowa
- Bartosz Śniadecki - keyboard
- Tomasz Torres - perkusja

Afromental - od pierwszej płyty do Mental House

12 października 2007 roku Afromental wypuścił swój debiutancki krążek. Nosił on tytuł "The Breakthru". Singiel promujący, czyli "I've Got What You Need" szybko stał się przebojem. Dzięki niemu zespół zakwalifikował się do festiwalu TOPtrendy w Sopocie.
6 marca 2009r. miała miejsce premiera drugiego krążka zespołu - "Playing with Pop". Pochodzi z niego utwór "Pray 4 love" - jeden z największych hitów Afromental. Album zdobył tytuł złotej płyty, podobnie jak trzeci krążek wydany w listopadzie 2011 roku - "The B.O.M.B.".
24 listopada 2014 roku odbyła się premiera czwartego albumu Afromental. Krążek nosi tytuł "Mental House".

Zobacz także:

Wojciech Łozowski - Tomasz Torres - Bartosz Śniadecki

afromental

Więcej o:

afromental