Piotr Kupicha

Piotr Kupicha

Piotr Kupicha to polski piosenkarz. Zadebiutował w zespole "Sami", po odejściu z którego utworzył własną formację "Feel". Zespół i jego utwory odniosły olbrzymi sukces w Polsce. Przeboje "Jak anioła głos" i "A gdy jest już ciemno" śpiewała cała Polska.


Imię i nazwisko: Piotr Jan Kupicha
Data urodzenia: 16 marca 1979r.
Miejsce urodzenia: Tychy
Zawód: piosenkarz, gitarzysta
Rodzina: syn Paweł i syn Adam, córka Jagoda
Facebook: facebook.com/PiotrKupichaFeel/

Piotr Kupicha - początki kariery

Piotr Kupicha przyszedł na świat w 1979 roku w Tychach. Jako dziecko uwielbiał słuchać muzyki. Nauczył się grać na gitarze klasycznej. Ukończył Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe, ale swoje życie postanowił związać z muzyką. Związał się z zespołem SAMI, który założyli 1997 roku Michał Laska oraz Marek Sajnóg. Piotr Kupicha w zespole grał na gitarze elektrycznej. Kupicha nagrał z zespołem dwie płyty: "Sami" oraz "Dla reszty świata". Przebój z pierwszej płyty, "Lato 2000" wpisał się na listę największych letnich polskich hitów. Grały go wszystkie rozgłośnie radiowe w Polsce.

Piotr Kupicha i Feel

Dwa lata po odejściu z zespołu SAMI Kupicha postanowił założyć własny zespół. Początkowo razem z basistą Michałem Nowakiem stworzyli duet o nazwie Q2. Nazwa zmieniła się na Q3 i następnie na Q4, gdy do formacji dołączyli kolejni członkowie. Wreszcie nazwa zespołu przyjęła brzmienie "Kupicha band". Panowie wspólnie grali, ale nie wydali żadnej płyty. Pierwszym singlem, który wypuścili był utwór "A gdy jest już ciemno", już pod nazwą zespołu "Feel". Piosenka błyskawicznie stała się hitem i przebojem list radiowych. W 2007 roku zapewniła zespołowi Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności podczas Sopot Festival.
Piotr Kupicha wraz z zespołem Feel nagrali płytę "Feel", która już pierwszego dnia sprzedaży pokryła się złotem.

Piotr Kupicha - życie prywatne

Piotr Kupicha związał się z córką pisarki Marty Fox - Agatą Fręś. Para pobrała się w 2005 roku. Mają dwóch synów, Adama i Pawła. Wraz z rozwojem kariery Piotra Kupichy zaczęły pojawiać się plotki o licznych romansach wokalisty i o kryzysie w jego małżeństwie. W 2013 roku Agata i Piotr rozwiedli się. Pięć miesięcy później na świat przyszła córka Kupichy i modelki Eweliny Sienickiej.

Zobacz także:

Doda - Łukasz Zagrobelny -Natalia Kukulska

piotr kupicha

Więcej o:

piotr kupicha

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.