Maluba z "Projektu Lady" przyłapana na zachowaniu niegodnym damy. We wszystko włączył się Wardęga

Maluba została złapana na gorącym uczynku. Jeden z tiktokerów zauważył, że jej nagranie pokrywa się z treścią artykułu zamieszczonego na jednym z blogów. Internauci są oburzeni zachowaniem zwyciężczyni trzeciej edycji "Projektu Lady".

Nowy filmik Magdaleny "Maluby" Lubacz na TikToku rozpętał prawdziwą burzę. Jeden z twórców porównał wypowiedzi Lubacz z treścią bloga na temat kultury Włoch. Podobieństwo? Inspiracja? Internauci twierdzą, że zachowanie zwyciężczyni "Projektu Lady" było nieodpowiednie.

Zobacz wideo Sylwester Wardęga wypowiada się na temat plagiatu Maluby. Taka sytuacja już miała miejsce

Jak dama powinna jeść pizzę? Maluba tłumaczy cudzymi słowami 

Maluba tworzy serię filmików na TikToku, w których tłumaczy etykietę i odpowiada na nurtujące pytania. Ostatnio opowiedziała, w jaki sposób poprawnie jeść pizzę. Wyjaśniała, że zwykle powinno się używać noża i widelca, chyba że ta jest podzielona na kawałki. Twierdzi, że kiedy goście zapytają, czy będą jakieś sosy, powinniśmy stanowczo odpowiedzieć "nie", ponieważ jest to profanacja.

Z poniższego porównania wynika jednak, że Maluba tłumaczy zasady jedzenia pizzy... cudzymi słowami. A konkretniej słowami ze strony sztukawloskiego.pl.

Zachowanie Maluby wywołało ogromne oburzenie

Internauci są oburzeni zachowaniem Maluby. Uważają, że tłumaczenie zasad savoir-vivre'u jest dobrym pomysłem na treść na TikToku, natomiast kradzież cudzej własności intelektualnej nie powinna mieć miejsca. Zastanawiają się, czy damie przystoi plagiat. 

Rozumiem zamysł jej kanału - tłumaczy ona jak wyglądają zagadnienia przy savoir-vivre. Nie rozumiem za to kradzieży artykułów - wyjaśnia SvM3K, twórca TikToka demaskującego poczynania Maluby. 

Oczywiście pojawiły się także osoby, które bronią Magdalenę Lubacz. Uważają, że najważniejsza jest jej chęć przekazania wiedzy. Inni zaznaczają, że kradzież zawsze jest zła. 

Ale w czym problem? Przekazuje wiedzę? Przekazuje. Gdyby trzy słowa zmieniła, to byłoby już okej? Koperkowa afera. 
W czym problem? Słyszałaś o czymś takim, jak kradzież? 

Wardęga włącza się w dramę z Malubą

Sprawę skomentował także Sylwester Wardęga. Przyznał, że to całkiem zabawne, kiedy TVN uczy dziewczyny dobrego wychowania, a nie tłumaczy, że kradzież jest zła. Wspomniał także, że rzekomo kilka lat temu miała miejsce podobna sytuacja. Pewna znana influencerka miała kopiować cudze treści i publikować je jako własne, autorskie. Na ten moment nie zdradził jednak, kim była i pozostawił zagadkę dla obserwatorów. 

Próbowaliśmy się skontaktować z obiema stronami. Na razie Maluba zapowiedziała, że do całej sprawy odniesie się jeszcze dzisiaj na swoim Instagramie. Głos do końca dnia ma zabrać również autorka bloga.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.