Michał Żurawski przesadził w "Azja Express" z żartami o kobietach? Fani zbulwersowani: Dno dna! Aktor komentuje: To pozbawione kontekstu

Po finałowym odcinku "Azja Express" wielu widzów poczuło się urażonych komentarzami Michała Żurawskiego o kobietach. Czy żarty aktora przekroczyły granicę dobrego wychowania?

Michał Żurawski i Ludwik Borkowski wygrali pierwszą edycję "Azja Express", jednak ich zwycięstwo pozostaje w cieniu dyskusji, o ich nie do końca poprawnym politycznie zachowaniu. Aktorska para wielokrotnie pozwalała sobie na żarty ze stosunków między kobietami i mężczyznami, jednak w finałowym odcinku ich docinki balansowały na granicy dobrego wychowania i kultury, a zdaniem niektórych widzów ją przekroczyły.

Pod sam koniec rywalizacji, gdy emocje sięgały zenitu, a wycieńczenie organizmów osiągało poziom krytyczny, aktorzy dramatycznie próbowali odnaleźć właściwą drogę. Wtedy Borkowski zaczął pytać o drogę napotkane na ulicy kobiety. Żurawski zareagował na to ostro:

Jak jeszcze raz zapytasz o drogę kobietę, to... Mówiłem ci, że kobiety są do rodzenia dzieci, stania w kuchni i bycia posłusznymi.

Tekst przelał narastającą falę goryczy. Wielu widzów dało upust swojej złości na oficjalnym fanpage'u "Azja Express".

Dno dna. Za te seksistowskie teksty nie zasłużyli na wygraną. Promowanie chamstwa i prostactwa.Panowie dzięki swojej postawie w programie są dla mnie absolutnym dnem - napisał internauta.
Kibicowałam wam do tej chwili...ale ten tekst Żurawskiego o "babach"...ehhhh gościu...żal... - napisała urażona internautka.
Teksty Michała poniżej krytyki - czytamy kolejny komentarz.

Faktem jest, że Żurawski w trakcie trwania programu dał się poznać jako osoba, która chętnie posługuje się ironią i sarkazmem. Wiele osób (zwłaszcza kobiet) nie miało wątpliwości, że także i wypowiedź z ostatniego odcinka jest zwykłym żartem.

Te wszystkie Panie, które czują się oburzone szowinistycznymi żartami chłopaków powinny posłuchać swoich mężów/ partnerów co mówią na spotkaniu przy piwie. Więcej dystansu drogie Panie. My też jedziemy po facetach w żartach i nikt z tego afery większej nie czyni - pisała fanka programu.
Poraża mnie, że tak duża część widzów nie rozumie żartów i sarkazmu. Sancho-Pancho, jest to specyficzny humor, który wymaga, i tu uwaga, niesamowitej zdolności zwanej MYŚLENIEM, ale co tam, lepiej oglądać 19+, Szpital i cholera wie co jeszcze, żeby pogłębić swój brak wyobraźni i odmóżdżyć - pisała inna osoba.
Brawo chłopaki jesteście wspaniali a Wasze teksty rozbawiały mnie do łez - czytamy komentarz.

Żurawski i Borkowski w czwartek z samego rana byli gośćmi "DD TVN", gdzie skomentowali swoje zwycięstwo oraz żarty.

Jestem chamem, co mam powiedzieć - zaczął Żurawski. - Wczoraj jak oglądałem, to ciary po plecach mi przeszły, gdy usłyszałem swoje teksty o kobietach. One były całkowicie wyrwane z kontekstu. My często "na pokerze" prowadzimy cyniczną grę. Dla osób inteligentnych jest to czytelne. W tym przypadku to było jednak całkowicie pozbawione kontekstu. Nie chciałem wyjść na mizogina. - mówił Żurawski

A jakie jest Wasze zdanie? Żurawski przesadził?

Zobacz wideo

ZI

Czy Michał Żurawski przesadził?
Więcej o:
Komentarze (14)
Michał Żurawski
Zaloguj się
 • Gość: kk

  Oceniono 8 razy 8

  czy gdy się chamsko odzywał wprost do nic nie rozumiejących azjatek to również było wyciągnięte z kontekstu a ja nie myślę?

 • Gość: Kurnik

  Oceniono 13 razy 5

  To akurat był pikuś, zwykłe żarty. Jak ktoś ma problem z czytaniem kontekstu to trudno. Gorsze było jednak jego ogólne chamskie zachowanie. Z jednej strony rozumiem, że wystawiając sie na zenade, chcieli to zagłuszyć ciągłymi krzykami i chamstwem...ale z drugiej strony bardziej pouczające byłoby dla nich jakby wykrzesali z siebie własnie pokore i otwarcie jaką mieli w tym programie Azjaci. Zaprzeczanie emocjom jest mało pouczające.

 • Gość: Oris

  Oceniono 24 razy 4

  Żarty też należy kontrolować. A ktoś, kto uważa, że chamskie teksty są żartem, choćby nawet cynicznym, niech dopatruje się drugiego dna, niezrozumiałego dla innych w tekstach zwykłego męskiego szowinisty. Rzeczywiście, współczuję żonie tego faceta.

 • Gość: Gregory

  Oceniono 7 razy 3

  Znikają komentarze.Wczoraj pisałem. ...dzisiaj nie ma .PUDEL MANIPULUJE

 • Gość: gosc

  Oceniono 25 razy 3

  To jeszcze dołozył do pieca mowiąc ,ze jego zarty inteligentni zrozumieja. Tzn,ze wszyscy oburzeni są małointeligetni. Pomysl, czy przypadkiem nie jestes intelientny inaczej.A ja sadzę,ze rodzice zawali Twoje wychowanie , nie nauczycili Cię szacunku do kobiet. Współczuje kazdej kobiecie, która z Toba jest lub będzie.

 • Gość: Kati

  Oceniono 2 razy 2

  Fałszywy troche, bo jak trzeba bylo Renate wykurzyc z programu to z Pascalem trzymal, a jak widzial w nim dobrego przeciwnika to probowal manipulowac Pascalem, szkoda ze Iza i Lenio nie wygrali;(

 • Gość: Gosc

  Oceniono 1 raz 1

  Brudas i cham

 • Gość: mordarg

  0

  przeciez miał w 100% rację. Baby własnie od tego są w 100%

 • Gość: mordarg

  0

  no ale przecież baby od tego właśnie są. Powiedział prawdę po prostu lol

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX