Michał Żurawski

Michał Żurawski

Michał Żurawski to polski aktor filmowy i teatralny. Grał w wielu filmach i popularnych serialach, w których zwykle gra mocne role, które na długo zostaj± w pamięci. Sympatia, jak± się cieszy spowodowały, że wielu widzów kibicowało mu, gdy był jednym z uczestników programu stacji TVN „Azja Express”.

Imię i nazwisko: Michał Żurawski
Data urodzenia: 2 lipca 1979
Miejsce urodzenia: Zabrze
Zawód: aktor
Facebook: facebook.com/pages/Michał-Żurawski

Michał Żurawski – życie prywatne

Michał Żurawski pochodzi z Zabrza, gdzie urodził się 2 lipca 1979 roku. Jego matka jest ze ¦l±ska, natomiast ojciec, który w 2015 roku zdobył mistrzostwo Polski w zapasach seniorów, pochodzi z Dolnego ¦l±ska, choć jego rodzina przybyła tam w Kresów. Michał Żurawski ma młodszego brata Piotra, który jest również znanym aktorem.
Talent i zamiłowanie Michała do aktorstwa ujawnił się podczas nauki w liceum w Chorzowie. Po szkole ¶redniej Michał planował kontynuację edukacji w Krakowie na ASP, jednak zmienił zdanie i rozpocz±ł studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Studia ukończył w 2002 roku. Ma trójkę dzieci, w tym dwoje ze zwi±zku ze znan± aktork± Rom± G±siorowsk±, w któr± w 2010 roku zawarł zwi±zek małżeński. Wobec tego, że sam pochodzi z rozbitej rodziny, dwójce swoich dzieci chce oszczędzić konsekwencji, jakie niesie rozwód, bardzo dba o zwi±zek oraz rodzinę wzoruj±c się na swoich dziadkach.

Michał Żurawski, którego znamy ze szklanego ekranu

Swój debiut aktorski Michał Żurawski miał w 2002 roku w popularnym do dzi¶ serialu telewizyjnym „Na dobre i na złe”. W kolejnych latach grywał przede wszystkim epizodyczne role w innych serialach, np. „Samo życie”, „Na Wspólnej”, „Kryminalni”,” Egzamin z życia”, „Fala zbrodni”, a ostatnio za¶ w serialu „Strażacy”. Do najważniejszych ról w filmach fabularnych Michała Żurawskiego zaliczyć trzeba na pewno: „ Janosik. Prawdziwa historia”, „1920. Wojna i pokój”, „ Miasto 44”, „W ciemno¶ci” czy film z 2016 roku „Jestem morderc±”.
W 2016 roku mogli¶my ogl±dać Michała w pierwszej polskiej edycji programu „Azja Express” emitowanego w stacji TVN. Do swojej podróży przez kraje azjatyckie Michał zaprosił przyjaciela Ludwika Borkowskiego, z którym po przeżyciu wielu przygód, w pięknym stylu wygrał program.

michał żurawski

Więcej o:

michał żurawski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.