A jednak! Ludwik Sobolewski ZWOLNIONY ze stanowiska prezesa GPW

Stracił stanowisko przez aferę filmową.

Stało się. Skarb Państwa orzekł, że Ludwik Sobolewski stracił stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych. I to na półtora roku przed końcem kadencji! Głosowanie członków MSP trwało 20 minut. Formalny wniosek o odwołanie Sobolewskiego zgłosiła przedstawicielka MSP, Izabela Felczak-Poturnicka. Były już prezes GPW nie uczestniczył w spotkaniu. Za odwołaniem oddano niemal wszystkie zarejestrowane na walnym zgromadzeniu głosy, czyli ponad 36 mln. Przeciw było zaledwie 42 968 głosujących.

Ludwik SobolewskiLudwik Sobolewski Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Wyborcza.pl Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Konkurs na nowego prezesa zostanie ogłoszony dopiero na początku 2014 r. Teraz obowiązki przejmie Adam Maciejewski, który był dotąd szefem giełdy.

Anna Szarek, Ludwik Sobolewski.Anna Szarek, Ludwik Sobolewski. East News East News

Zanim wybuchła afera dotycząca finansowania przez Sobolewskiego filmu "Last minute" Patryka Vegi, prezes GPW był szanowanym biznesmenem, którego rozwiązania nie raz wspomogły budżet. Jego największym sukcesem była sprzedaż akcji GPW, które rozchodziły się w zawrotnym tempie, nawet za cenę wyższą niż początkowa cena maksymalna.

Fot. VIPHOTO EAST NEWS

Sobolewski został odwołany po trzech miesiącach od publikacji " Pulsu Biznesu ", w którym napisano, że bliski współpracownik prezesa GPW, Emil Stępień, nadzorujący rynek NewConnect, szukał inwestorów wśród spółek i doradców do najnowszego filmu swojego znajomego - Patryka Vegi "Klątwa faraona". W filmie wystąpiła Anna Szarek , początkująca aktorka, znana z innego filmu Vegi "Hans Kloss". Zanim zaczęła zajmować się aktorstwem,  przez kilka lat pracowała w GPW jako asystentka Ludwika Sobolewskiego. Teraz jest jego partnerką.

Zobacz wideo

varg

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.