Co się stało z dawnym Wojewódzkim? Ukorzył się przed legendami hip-hopu?

Członkowie legendarnej grupy hip-hopowej na kanapie u Kuby.

W zeszłym tygodniu Kukiz, teraz Paktofonika. Kuba Wojewódzki uderza w wysokie "C" i chce chyba zmienić swój wizerunek w mediach. Jednak wydaje się, że niezbyt dobrze odnajduje się w stylistyce poważnego dziennikarstwa. Jego rozmowa z legendarnymi polskimi raperami Rahimem i Fokusem nas nie porwała.

Paktofonika u Kuby Wojewódzkiego.Paktofonika u Kuby Wojewódzkiego. X-News X-News

Widać było wyraźnie, że oto przyszli do Kuby goście, do których miał duży szacunek. Zadawał ostrożnie zachowawcze pytania, nie ciągnął za język, nie przerywał - ciężko było rozpoznać w tym zachowaniu typowego Wojewódzkiego.

Jakie to jest uczucie zobaczyć swoje życie w filmie? - zapytał bardzo oryginalnie Kuba.
Zaj***  - odpowiedział szczerze Fokus.

W takie krótkie wymiany zdań obfitował cały wywiad. Trochę dziwne, że zawsze wygadany Kuba, tym razem odpuszczał gościom i nie podpytywał ich dalej. Szkoda, bo liczyliśmy, że uda mu się ukazać bardziej osobiste oblicze raperów. A może bał się wpadki na miarę Anny Popek?

Paktofonika u Kuby Wojewódzkiego.Paktofonika u Kuby Wojewódzkiego. X-News X-News

Jedynie raz podczas rozmowy Kuba odważył się podjąć bardziej ryzykowny temat - tym razem jednak nie związany z gejami, lecz z Kościołem. Nie mógł więc, nie zapytać o kultowy kawałek Paktofoniki "Jesteś Bogiem".

Jak ludzie odbierali te słowa?
Ludziom chyba dobrze jest z określeniem "jesteś bogiem". Oznacza to, że własnymi siłami mogą pokonać wszystkie problemy.

Rahim i Kuba Wojewódzki.Rahim i Kuba Wojewódzki. X-News X-News

Wtedy Kuba poruszył jedną ze swoich ulubionych kwestii, czyli stosunek do katolickich rozgłośni radiowych:

Ale już w takim radiu toruńskim, by Was nie zagrali, raczej księżom by się to nie podobało.
Wcale nie - zaoponował Rahim. - Byliśmy kiedyś w Łodzi na imprezie organizowanej przez katolickie środowisko.
I co? -zapalił się Kuba.
No i nic, myśmy grali koncert, toasty wznosiliśmy wodą mineralną. Księża chcieli być fajni i zrobili fajną imprezę, tyle.

I znów obyło się bez sensacji. Mieliśmy wrażenie, że Kuba nie może się odnaleźć w rozmowie. Wyraźnie bał się zadawać pewnych pytań, jednak w ich miejsce nie postawił żadnych innych. Zastanawialiśmy się więc, dlaczego legendy polskiego hip-hopu  - Rahim i Fokus - w ogóle przyszli do tak komercyjnego show. Czy to był jeden z aspektów promocji filmu "Jesteś Bogiem" , opowiadającego o losach członków Paktofoniki? Wyglądało na to, że i sam prowadzący nie może uwierzyć, że do spotkania w ogóle doszło.

To nie jest obciach przyjść do takiego programu jak mój?
No nie ukrywam, że ja się bałem tu przyjść - mówił Rahim - bałem się, bo to jest formuła show, nie dla mnie, ale przekonał mnie jeden z moich współpracowników, któremu bardzo ufam. Powiedział, że jesteś dziennikarzem muzycznym, czyli, że musisz mieć jakieś pojęcie o muzyce. Dlatego się właśnie zdecydowałem.

Paktofonika  w programie Kuby wojewódzkiego.Paktofonika w programie Kuby wojewódzkiego. X-News X-News

Dawno nie mieliśmy okazji posłuchać jakiejś merytorycznej wypowiedzi Kuby o muzyce i chyba póki co nie zapowiada się na to. Jedyny komentarz, jaki ostatnio dało się słyszeć, dotyczył rozmiaru piersi piosenkarki.

zuz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.