"Koszmarny okres" dla księcia Harry'ego. Jest coś, czego nie może wybaczyć ojcu

Książę Harry znalazł się obecnie w trudnej sytuacji. Jak podkreśla ekspert od rodziny królewskiej, młodszy syn króla Karola III zdaje sobie sprawę, że wszyscy bacznie obserwują jego poczynania.

Relacja księcia Harry'ego z ojcem nigdy nie należała do najłatwiejszych, a odkąd młodszy syn króla Karola III wyprowadził się z Wielkiej Brytanii, sprawy jeszcze bardziej się skomplikowały. Od przeszło czterech lat książę Harry praktycznie nie widuje się z monarchą. Nawet gdy Pałac poinformował o diagnozie króla, ich spotkanie było bardzo krótkie. Wszyscy zastanawiają się więc, jaki krok wykona książę Harry w trzeci weekend czerwca. Na te dni przypadają bowiem dwie istotne uroczystości związane z jego ojcem.

Zobacz wideo Jakim jest władcą?

Książę Harry ponowi kontakt z królem Karolem III? Ekspert zabrał głos

W sobotę 15 czerwca odbywa się parada Trooping the Colour organizowana z okazji oficjalnych obchodów urodzin króla Karola III. Dzień później z kolei w Wielkiej Brytanii przypada Dzień Ojca. Ekspert od rodziny królewskiej Tom Quinn w rozmowie z mirror.co.uk nie ma wątpliwości, że ten okres jest dla księcia Harry'ego "koszmarem". - Wie, że świat będzie obserwował, czy zdobędzie się na to, aby skontaktować się z ojcem. Jest zdeterminowany, aby zignorować swoje trudne relacje z ojcem i z pewnością prześle mu ciepłą wiadomość - mówi Quinn. Ekspert podkreśla także, że jest jedna rzecz, której książę Harry nie jest w stanie ojcu wybaczyć, mimo że cały czas bardzo go kocha.

Łatwo zapomnieć, że Harry naprawdę kocha swojego ojca, po prostu nienawidzi faktu, że Karol zawsze wspiera Williama, gdy dochodzi do sporu rodzinnego

- dodał.

Książę Harry nie pojawił się na ślubie bliskiego przyjaciela ze względu na rodzinę

7 czerwca odbył się ślub księcia Westminsteru Hugh Grosvenora z Olivią Henson. Ceremonia w jednej z najbogatszych rodzin w Wielkiej Brytanii została okrzyknięta "ślubem roku". Grosvenor od lat przyjaźni się z księciem Williamem i księciem Harrym, a starszy z braci pełnił na ceremonii rolę świadka. Z kolei ani książę Harry, ani Meghan Markle nie pojawili się na wydarzeniu, mimo że książę Westminsteru jest także ojcem chrzestnym ich syna. - Poczucie, że nie masz innego wyboru, jak tylko przegapić ślub roku, jest bardzo smutne. Jednak głęboki rozłam w rodzinie królewskiej sprawił, że Harry i Meghan nigdy nie przyjęliby zaproszenia (...) Wiedzieli, że będzie tam książę William. (...) Wiedzieli również, że ich obecność wywoła burzę medialną, zwłaszcza że Meghan nie odwiedziła Wielkiej Brytanii od czasu pogrzebu królowej Elżbiety - stwierdził komentator królewski Richard Fitzwilliams w rozmowie z mirror.co.uk. Król Karol III pojawił się niedawno publicznie z okazji obchodów D-Day w towarzystwie księcia Williama. Ich wspólne zdjęcie znajdziecie w galerii na górze strony.

Książę Harry pogodzi się z rodziną?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.