Hiszpański dwór w obliczu skandalu. Królowa Letizia zdradzała męża?

Hiszpański dziennikarz postanowił podzielić się rewelacjami. Jak twierdzi, królowa Letizia miała zdradzać króla Filipa VI.

Hiszpańska rodzina królewska ponownie musi mierzyć się z problemami wizerunkowymi. Chodzi o informacje, które rozpowszechnia dziennikarz Jaime Peñafiel. Twierdzi, że królowa Letizia miała romans, o którym jej mąż doskonale wiedział. Opisał, co miało dziać się za zamkniętymi drzwiami. 

Zobacz wideo Paweł Domagała o tym, że w jego otoczeniu jest dużo rozwodów

Królowa Letizia miała mieć kochanka. Kiedyś był jej szwagrem

Zanim Letizia związała się z księciem Filipem, była przez lat dziennikarką. Pracowała również jako korespondentka w Stanach Zjednoczonych oraz Iraku. Jej pierwszym mężem był nauczyciel literatury, z którym rozwiodła się po roku małżeństwa. W tamtym czasie spotkała ówczesnego szwagra - Jamie'ego del Burgo, z którym miała spotykać się przed poznaniem księcia. W 2003 roku doszło do zaręczyn Letizii z Filipem, a po niecałym roku para wzięła ślub. Doczekali się dwóch córek - Eleonory oraz Sofii. 91-letni dziennikarz Jaime Peñafiel twierdzi, że relacja królowej i del Burgo trwał jednak znacznie dłużej. W książce "Letizia & I" przekonywał, że były szwagier miał zamiar oświadczyć się kobiecie, ale ona wyznała mu, że spotyka się z "wysoko postawionym mężczyzną w Hiszpanii". Jamie del Burgo ponoć przekazał dziennikarzowi, że noc przed ślubem z Filipem, Letizia poprosiła go, by "nigdy jej nie opuszczał". 

Peñafiel wyjawił również, że według jego informacji, królowa po urodzeniu pierwszej córki miała wyznać byłemu szwagrowi miłość. Mieli wspólnie "podjąć kroki w celu uwolnienia się". Podobno przeglądali nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Do teraz hiszpańska rodzina królewska nie komentuje tych rewelacji. Dziennikarz twierdzi, że Filip miał świadomość, że żona go zdradza. Zdjęcia królowej znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Jaime Peñafiel został zwolniony ze znanego dziennika. Od lat uderza w hiszpański dwór 

Już niedługo dziennikarz skończy 92 lata, ale ciągle ma siłę, by pisać. W styczniu tego roku został jednak zwolniony ze znanego, hiszpańskiego dziennika "El Mundo", po tym, jak przepracował w nim 20 lat. Jaime nie ma zamiaru porzucać zawodu i 28 maja w księgarniach ukazała się jego kolejna książka "Los Silencios de Letizia", w której uderza w królową Hiszpanii. Opisał, że Letizia roztacza "zimną aurę", a także "ucieka się do milczenia jako sposobu kontrolowania i karania innych ludzi".

Hiszpański dwór w obliczu skandalu. Królowa Letizia zdradzała męża?Hiszpański dwór w obliczu skandalu. Królowa Letizia zdradzała męża? Fot. Michał Łepecki / Agencja Wyborcza.pl

Czy hiszpański dwór powinien zareagować na te doniesienia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.