Nie żyje członek brytyjskiej rodziny królewskiej. Pałac Buckingham wydał oświadczenie. "Wielki szok dla całej rodziny"

Smutne wiadomości płyną z Pałacu Buckingham. Zmarł 45-letni Thomas Kingston, który był mężem Gabrielli Kingston.

Pałac Buckingham 27 lutego przekazał smutne wieści. Poinformowano o śmierci Thomasa Kingstona - męża Gabrielli Kingston, która jest córką księcia Michała i księżniczki Michaeli z Kentu. Ciało 45-latka zostało znalezione w jego domu.

Zobacz wideo Małgorzata Werner o ostatnich chwilach ojca. "Dopóki taty nie zabrał zakład pogrzebowy, cały czas było disco polo"

Pałac Buckingham wydał oświadczenie o śmierci Thomasa Kingstona

Mężczyzna odszedł w swoim domu w Gloucestershire. Służby ratunkowe przybyły na miejsce zdarzenia po godzinie 18 czasu lokalnego, lecz nie udało się go uratować. Na chwilę obecną badane są okoliczności śmierci Kingstona, ale wykluczono udział osób trzecich. Lady Gabriella, która poślubiła ukochanego w 2019 roku, opisała swojego męża jako "wyjątkowego", a jego śmierć określono jako "wielki szok dla całej rodziny". Pałać Buckingham postanowił wydać oświadczenie.

Z najgłębszym smutkiem zawiadamiamy o śmierci Thomasa Kingstona, naszego ukochanego męża, syna i brata. Tom był wyjątkowym człowiekiem, który rozświetlił życie wszystkich, którzy go znali. Jego śmierć jest wielkim szokiem dla całej rodziny.  Prosimy o uszanowanie naszej prywatności, gdy opłakujemy jego śmierć

- czytamy. Kolejne wieści dostarczył rzecznik Pałacu Buckingham - Król i jego małżonka zostali poinformowani o śmierci. Thomas Kingston był członkiem rodziny, która wraz z królem i królową pogrążona jest w żałobie po jego odejściu. Owdowiała Lady Gabriella jest obecnie 56. w kolejce do brytyjskiego tronu. 

Trudny czas dla brytyjskiej rodziny królewskiej

Brytyjska monarchia przeżywa jeden z trudniejszych okresów. Największym ciosem była diagnoza nowotworu u króla Karola III. Szokiem było trafienie do szpitala księżnej Kate, która, jak się na szczęście okazało, przybyła tam na planowany zabieg. Od tego czasu jednak nie pojawia się w miejscach publicznych, choć jak doniósł informator CNN, kobieta czuje się dobrze. Książę William, nie pojawił się na mszy za swojego zmarłego ojca chrzestnego z powodów osobistych, które mają mieć związek z jego ojcem. Wielu liczyło, że to właśnie starszy syn króla będzie wraz z Camillą największym oparciem na rodziny. 

Król Karol IIIKról Karol III Król Karol III o problemach, BBC

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.