Królowa Elżbieta II za życia oceniła związek Meghan i Harry'ego. Na jaw wyszły brutalne słowa o żonie wnuka

Królowa Elżbieta II była raczej powściągliwa w wyrażaniu opinii, jednak ze wspomnień osób, które były z nią blisko dowiadujemy się, że czasem trudno było jej powstrzymać się od dosadnych komentarzy. Jeden z nich dotyczył relacji Meghan Markle i Harry'ego, a także sukni ślubnej żony księcia.

Meghan Markle i książę Harry, chociaż w swoich wyznaniach nie oszczędzili niektórych członków rodziny królewskiej, o królowej Elżbiecie II ciepło się wypowiadali. - Królowa zawsze była dla mnie wspaniała. Uwielbiałam przebywać w jej towarzystwie - mówiła Meghan w rozmowie z Oprah Winfrey. Z nowej książki "My Mother and I" autorstwa Ingrid Steward dowiadujemy się jednak, że królowej zdarzyło się wbić szpilkę żonie wnuka.

Zobacz wideo Tak Londyn szykował się do koronacji króla Karola

Królowa Elżbieta II martwiła się o księcia Harry'ego. Wymowne słowa o sukni ślubnej Meghan Markle

Z książki "My Mother and I" możemy dowiedzieć się przede wszystkim więcej na temat relacji królowej Elżbiety II z jej synem królem Karolem III. W pozycji znalazł się jednak fragment poświęcony relacji Meghan Markle i księcia Harry'ego. Monarchini miała martwić się o związek wnuka, twierdząc, że jest "zbyt zakochany".

Meghan i Harry pobrali się 19 maja 2018 roku w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Panna młoda wybrała suknię Givenchy o prostym kroju. Jak dowiadujemy się z książki Ingrid Steward, Elżbieta II stwierdziła, że kreacja była "zbyt biała" jak na rozwódkę. Przypominamy, że pierwszym mężem Meghan Markle był producent Trevor Engelson. Pobrali się we wrześniu 2011 roku, ale ich małżeństwo nie przetrwało nawet dwóch lat. Elżbieta II nie była także zachwycona tym, że pannę młodą do ołtarza prowadził jej syn, wtedy jeszcze książę Karol.

Meghan Markle i książę Harry o relacjach z królową Elżbietą II

Meghan Markle w głośnym wywiadzie udzielonym Oprah Winfrey przytoczyła też uroczą historię związaną z królową Elżbietą II. Podczas jej pierwszego oficjalnego wyjścia z monarchinią, królowa w pojeździe miała koc, którym zawsze zakrywała nogi, gdy robiło się zimno. Wtedy nakryła nim także nogi Meghan Markle.

Położyła go również na moich. To sprawiło, że pomyślałam też o mojej babci 

- opowiadała żona księcia Harry'ego. Książę zapytany o to, czy rzeczywiście nie poinformował królowej Elżbiety II o tym, że razem z żoną podjęli decyzję o odejściu z rodziny królewskiej, odpowiedział. - Nigdy nie postawiłbym mojej babci w niewygodnej sytuacji, mam dla niej zbyt wiele szacunku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.