Brytyjski parlament przerwał obrady. Przewodniczący wygłosił oświadczenie ws. króla Karola III

Brytyjski parlament zareagował na informację o chorobie nowotworowej Karola III. Przewodniczący Izby Gmin przerwał obrady i wygłosił oświadczenie.

Brytyjczycy reagują na wieści o chorobie króla Karola III. Syn Elżbiety II zmaga się z chorobą nowotworową. Brytyjski parlament przerwał obrady, a przewodniczący Izby Gmin wygłosił specjalne oświadczenie. Zareagował także premier Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak. 

Zobacz wideo Tak Brytyjczycy świętowali koronację Karola III

Przewodniczący Izby Gmin zareagował na wieść o chorobie króla. Wygłosił oświadczenie

Tuż po tym, jak informacja o chorobie króla została ogłoszona publicznie, zareagował także brytyjski parlament. Przewodniczący Izby Gmin, Lindsay Hoyle, przerwał obrady i wygłosił poruszające oświadczenie. "Chciałbym wygłosić krótkie oświadczenie. Wiem, że cała Izba będzie chciała dołączyć do mnie, wyrażając nasze współczucie dla Jego Królewskiej Mości. Nasze myśli są oczywiście z Jego Królewską Mością i jego rodziną. Wszyscy pragniemy przesłać mu nasze najlepsze życzenia pomyślnej terapii i szybkiego powrotu do zdrowia" - powiedział Lindsay Hoyle. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia za pośrednictwem portalu X przekazał także premier Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak. 

Pałac Buckingham poinformował o chorobie Karola III 

Przypomnijmy, że 5 lutego na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie zamieszczono oświadczenie. Poinformowano, że Karol III zmaga się z chorobą nowotworową. Nie podano jednak szczegółów, na jaki rodzaj raka cierpi król. "Podczas niedawnego zabiegu szpitalnego króla z powodu łagodnego powiększenia prostaty, odnotowano osobną niepokojącą kwestię. Późniejsze testy diagnostyczne zidentyfikowały formę raka. Jego Królewska Mość rozpoczął dziś regularne leczenie, podczas którego lekarze zalecili mu odłożenie obowiązków publicznych. Przez cały ten okres Jego Królewska Mość będzie kontynuował prowadzenie spraw państwowych i załatwianie oficjalnych formalności. Król jest wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za szybką interwencję, która była możliwa dzięki niedawnej procedurze szpitalnej. Pozostaje całkowicie pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i ma nadzieję na jak najszybszy powrót do pełnienia obowiązków publicznych. Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że może to pomóc w publicznym zrozumieniu wszystkich osób na całym świecie dotkniętych rakiem" - czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham. 

Karol III zmaga się z nowotworemKarol III zmaga się z nowotworem Karol III zmaga się z nowotworem. Fot. REUTERS/Toby Melville

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.