Retrogradacja Merkurego. Kiedy nastąpi koniec zjawiska?

Retrogradacja Merkurego rozpoczęła się 10 września. Astrolodzy ostrzegali nas przed tym zjawiskiem. Niebawem zbliża się koniec. Z czym to się dla nas wiąże? Sprawdzamy.

Retrogradacja Merkurego to zjawisko, przed którym jeszcze niedawno ostrzegali astrologowie. Wiąże się ono z pozornym cofaniem się planet. Niestety, może również negatywnie wpływać na ludzi. Zaleca się, by w tym szczególnym czasie nie podejmować wpływowych decyzji. W trakcie Retrogradacji Merkurego mogą też występować problemy komunikacyjne. Ważne negocjacje czy wyjaśnianie sporów lepiej odłożyć na później. Całe szczęście zjawisko Retrogradacja Merkurego trwa tylko trzy tygodnie i już za chwilę dobiegnie końca. 

Zobacz wideo Kalendarium astronomiczne na 2021 rok. Jakie zjawiska będziemy obserwować?

Retrogradacja Merkurego. Kiedy koniec zjawiska?

Retrogradacją nazywamy ruch wsteczny Merkurego, w 2022 roku ma wystąpić w sumie cztery razy. W styczniu, maju, wrześniu i grudniu. Właśnie jesteśmy w trzeciej fazie Retrogradacji. Zjawisko rozpoczęło się 10 września na ósmym stopniu zodiakalnej Wagi i zakończy się już 2 października na 24 stopniu zodiakalnej Panny. 

Retrogradacja Merkurego. Co o zjawisku twierdzą astrologowie?

Choć astrologia powszechnie uznawana jest za pseudonaukę, to coraz częściej nas fascynuje. Przeżyliście jakieś opóźnienie lub zatrzymanie biegu sprawy w związku z Retrogradacją Merkurego?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.