Retrogradacja Merkurego już 9 września. Dlaczego astrologowie przestrzegają przed tym zjawiskiem?

W najbliższym czasie czeka nas kolejna retrogradacja Merkurego. Jak się okazuje, już po raz trzeci w tym roku. Co to właściwie oznacza i na co należy się przygotować? Sprawdźcie.

Retrogradacja Merkurego to zjawisko, przed którym ostrzegają astrologowie. Związane jest z pozornym cofaniem się planet i może negatywnie wpływać na ludzi. W tym czasie lepiej nie podejmować ważnych życiowych decyzji. Czego możemy się spodziewać w tym niepokojącym okresie? 

Zobacz wideo Skąd się wzięliśmy? Czy jesteśmy sami? Webb rusza szukać odpowiedzi

Retrogradacja Merkurego już 9 września. Dlaczego astrologowie przestrzegają przed tym zjawiskiem?

W tym roku Retrogradacja Merkurego występuje aż cztery razy. To wyjątek, bo przeważnie wydarza się tylko trzy razy w ciągu roku. Z najbliższą będziemy mieli do czynienia już dziewiątego września. Tego dnia rozpoczyna się Retrogradacja Merkurego w Wadze i potrwa aż do drugiego października. Ten czas wpływa na wszystkie znaki zodiaku, ale jest bardziej odczuwalny dla Bliźniąt i osób spod znaku Panny. To już trzeci raz w tym roku, bo dwie z retrogradacji miały miejsce w styczniu i maju. 

Czym tak właściwie jest to zjawisko? Związane jest z pozornym cofaniem się planet. Z retrogradacją mamy do czynienia wtedy, kiedy obserwowana z ziemi planeta wydaje się zmierzać w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj. Cofanie się planet jest oczywiście tylko pozorne, bo ciała niebieskie nie zmieniają kierunku, ani ruchu. Jest to jedynie zjawisko optyczne i jest tak naprawdę skutkiem różnic w wielkościach orbit i prędkości, z jaką poruszają się Ziemia i widoczne z niej planety. Według astrologów retrogradacja planet może znacząco wpływać na nasze życie, ale nie jest to podparte żadnymi tezami naukowymi. 

Czego możemy się spodziewać w tym okresie? Bardzo często retrogradacja budzi w ludziach strach i oczekiwania różnych życiowych niepowodzeń i pechowych wydarzeń. Ale nie należy do tego podchodzić aż tak negatywnie. Retrogradacja Merkurego to przede wszystkim dobry czas, aby być bardziej uważnym i z wyprzedzeniem zaplanować niektóre czynności, tak aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Posprawdzaj ważność dokumentów i dopilnuj zaległe obowiązki w pracy.

Według astrologów zjawisko pozornego cofania się planet wiąże się też z tym, że ludzie częściej wracają do minionych wydarzeń i analizują przeszłość. To świetny moment na zrobienie detoksu od Internetu i social mediów, które mocno pochłaniają nasz czas.

W trakcie Retrogradacji Merkurego mogą też wystąpić problemy z komunikacją, dlatego ważne negocjacje i wyjaśnianie sporów z przeszłości z bliskimi lepiej odłożyć na później.

Zobacz też: Kobiety spod tych znaków zodiaków są potężne i skazane na sukces. Zobacz, czy się do nich zaliczasz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.