50 to nowe 40. Żyją jak chcą, wyglądają świetnie i nie ulegają presji. Steczkowska, Lopez, Klum pokazują, jak czerpać z życia

Podkreślają atuty, wybierają młodszych partnerów i nie boją się rezygnować z niesatysfakcjonujących relacji. Zauraczają się, rozwijają, podróżują - po prostu korzystają, jak tylko mogą. Udowadniają, że w wieku 50 lat można żyć tak, jakby się miało 20.

Justyna Steczkowska 2 sierpnia skończyła 50 lat. Nie czekała jednak do tej daty, by przypomnieć o urodzinach i napisać na Instagramie czegoś w stylu podsumowania dotychczasowego życia, jak to gwiazdy i celebryci mają w zwyczaju. Zrezygnowała z wpisu o spełnieniu zawodowym, rodzinie, szczęściu. Miesiąc przed okrągłą rocznicą urodzin dodała za to nagranie, na którym półnaga wygina się przed kamerą telefonu. Napisała: "Kocham swoje 50 lat".

Zobacz wideo Justyna Steczkowska ćwiczy nowy układ taneczny
 

Wydaje się, że z jej ust nie usłyszelibyśmy słynnej formułki "kobiet się o wiek nie pyta" w odpowiedzi na traktowane w kategorii braku taktu pytanie, ile ma lat. Poza tym nikt pytać nie musi, bo Justyna sama mówi. Podobnie jest z innymi gwiazdami, które, choć wiek nie zawsze podkreślają, swoim zachowaniem udowadniają, że w ogóle nie przyświeca im staroświeckie myślenie, że coś "nie wypada".

Justyna SteczkowskaJustyna Steczkowska Justyna Steczkowska - Instagram

Jennifer Aniston skupia się na karierze i nie myśli o dzieciach. Ma psa 

Jennifer Aniston w 2014 roku w wywiadzie dla "Allure" mówiła o tym, jak bardzo odczuwa presję społeczną. Oczekiwano od niej, by założyła rodzinę, bo - zdaniem niektórych - przez rozwijanie kariery zapomniała o tym, a przecież "czas leci".

Nie podoba mi się ta presja, jaką na mnie, jako kobiecie, się wywiera. Że niby przegrałam, bo nie mam dzieci.
I te oskarżenia, że przedłożyłam karierę nad rodzinę. Ciągle się tak o mnie mówi, że byłam skupiona na karierze i dlatego nie chciałam zostać matką i jakie to jest samolubne - powiedziała.

Jennifer AnistonJennifer Aniston Instagram.com/ jenniferaniston

Aniston była wówczas związana z Justinem Therouxem, z którym rozstała się w 2017 roku. Media potem łączyły ją z Bradem Pittem, licząc, że zrobią niespodziankę w stylu Jennifer Lopez i Bena Afflecka. Równie często pisze się o przelotnych relacjach Jen - m.in. z Lennym Kravitzem czy serialowym Rossem z "Przyjaciół", czyli Davidem Schwimmerem. 53-letnia Aniston, nawet jeśli flirtuje i się z kimś spotyka, o prawdziwej miłości mówi jedynie w kontekście ukochanego psa.

Rok z moim małym lordem Chesterfieldem - pisze na Instagramie.
 

Heidi Klum jest z młodszym partnerem. Magdalena Cielecka też. "Życie jest tu i teraz"

Heidi Klum ma 49 lat, a Magdalena Cielecka rok więcej. Obydwie łączy fakt, że są związane z młodszymi mężczyznami - Niemka z 32-letnim Tomem Kaulitzem, a Polka z 16 lat młodszym Bartoszem Gelnerem.

Heidi Klum z mężemHeidi Klum z mężem Instagram/heidiklum

Magdalena Cielecka i Bartosz GelnerMagdalena Cielecka i Bartosz Gelner Instagram/ cielecka_magda.official

W przypadku takich relacji zazwyczaj pojawia się wątpliwość, czy przetrwają, bo kojarzą się z przygodą, nie ze związkiem na lata. One jednak nie zamierzają się tłumaczyć z tego, dlaczego i jakie mają plany. Polska aktorka udzieliła wywiadu "Wysokim Obcasom", gdzie stwierdziła, że "żyje tu i teraz".

Mam pełną tego świadomość, że on mnie wiekiem nigdy nie dogoni, a ja też na niego nie poczekam. (...) Moje życie jest tu i teraz, takie. Jestem w nim na całość.

Za to Klum nie tylko nie przejmuje się kontrowersjami wokół związku z młodszym muzykiem, ale i w ogóle tym, co "ktoś może sobie pomyśleć". Na Instagramie wrzuca ujęcia w bikini i prezentuje sylwetkę. To jednak nie zadziwia, bo ciało jest ważnym elementem jej pracy. Prawdziwą odwagą jest sposób, w jaki je eksponuje. Ostatnio np. zrobiła fotografię od dołu, na której na pierwszy plan wysuwa się jej krocze.

Jennifer Lopez jedzie do Paryża i się całuje. Przy wszystkich

Jennifer Lopez zeszła się z Benem Affleckiem po 20 latach przerwy. Gdy spekulowano o wielkim powrocie pary, została zauważona, beztrosko przechadzając się w koszuli, w której wcześniej oglądaliśmy aktora. Potem pojawiły się pierwsze wspólne ujęcia - i to nie byle jakie, bo pełne namiętnej wymiany uczuć. To samo robili w Paryżu - podczas kolacji w jednej z paryskich restauracji towarzyszyła im starsza córka aktora Violet. W pewnym momencie Jennifer i Ben wymienili namiętny pocałunek na oczach nastolatki. Sądząc po szerokim uśmiechu i braku jakiejkolwiek innej reakcji z jej strony, można przypuszczać, że podobne widoki nie są dla niej zaskoczeniem.

Jennifer Lopez i Ben AffleckJennifer Lopez i Ben Affleck instagram.com/@jlo

53-letnia Jennifer nie tylko nie ukrywa zakochania, ale i tego, że świetnie się ze sobą czuje. Podobnie jak Heidi wrzuca zdjęcia wyćwiczonego ciała. 

Jennifer Lopez stosuje kontrowersyjną dietę. To dzięki niej ma sześciopak na brzuchuJennifer Lopez stosuje kontrowersyjną dietę. To dzięki niej ma sześciopak na brzuchu fot. www.instagram.com/jlo/

Aneta Kręglicka kręci biodrami na wakacjach. I sama się tym chwali 

Nad upływem czasu nie zastanawia się 57-letnia Aneta Kręglicka, która w zeszłym roku udostępniła film, na którym tańczy w zwiewnej sukience. Biały kolor pięknie podkreślił opaleniznę Kręglickiej, a delikatne ruchy uwodziły fanów i innych urlopowiczów.

Aneta KręglickaAneta Kręglicka instagram/anetakreglicka_official

Dziś 50-latki odważnie prezentują ciała, flirtują i zdejmują z siebie presje posiadania dzieci czy wejścia w małżeństwo. Bez wątpienia w przypadku gwiazd przywilejami są status i pieniądze, które dają wiele możliwości - w kwestii dbania o siebie m.in. korzystania z usług najlepszych trenerów i drogich zabiegów. Odwagę, by żyć, jak chcą, zawdzięczają jednak same sobie. 

 Więcej przykładów kobiet w okolicach 50. znajdziecie w naszej galerii. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.