Heidi Klum

Heidi Klum

Heidi Klum jest modelką, projektantką, aktorką. Z pochodzenia jest Niemką, obecnie mieszka w Los Angeles. Prowadzi "Project runway" oraz "Top model" (niemiecka edycja). Jest jedną z najbardziej znanych modelek Victoria's Secret. Jej "wartość" reklamodawcy wyceniają na 70 mln $.

Data urodzenia: 1.06.1973 r.
Miejsce urodzenia: Bergisch Gladbach, Niemcy
Wzrost: 1,76 m.
Wymiary: 86,5-61-86,5
Facebook: Facebook.com/HeidiKlum
Twitter: Twitter.com/heidiklum
Instagram: Instagram.com/heidiklum
Związki: Ric Pipino (1997-2002; rozwód), Seal (2005-2014; rozwód)
Dzieci: Leni Briatore (ur. 2004 r.), Henry Gunther Ademola Dashtu (ur. 2005 r.), Johan Riley Fyodor Taiwo (ur. 2006 r.), Lou Sulola (ur. 2009 r.)

Heidi Klum: życiorys i kariera

Heidi Klum jako modelka zaczęła pracować w wieku 18 lat. Drzwi do kariery otworzyła jej wygrana w konkursie organizowanym przez magazyn "Petra". Wkrótce potem wyjechała do Paryża, a później pracowała w Nowym Jorku. W 1999 r. została aniołkiem Victoria's Secret, jednej z najsłynniejszych firm bieliźniarskich. Z marką współpracowała do 2010 r. Brała udział w sesjach zdjęciowych, pokazach mody (jako modelka oraz gospodyni imprezy w 2002, 2006, 2007 oraz w 2009 r.), a także zaprojektowała linię bielizny "The Body" oraz makijaż. Ze wszystkich aniołków "VS" to właśnie Klum pełniła tę rolę najdłużej (była związana z marką przez 11 lat). Na swoim koncie ma liczne sesje okładkowe m.in. dla "Vogue", "Elle", "Harpers Bazzar", "Glamour", "InStyle", "Marie Claire", "Sports Illustrated" czy "GQ". Początkowo była modelką komercyjną, jednakże z czasem została także modelką high-fashion. Wzięła udział w sesji do kalendarza Pirelli 2003. W 2002 r. do sprzedaży trafiły kosmetyki sygnowane jej nazwiskiem. Zaprojektowała linie odzieży, biżuterii dla kilku marek m.in. dla "Birkenstock", "Mouawad" czy "New Balance". Wypuściła także kilka zapachów perfum. W 2009 r. została ambasadorką lalki Barbie. Reklamowała także dietetyczną Colę, Volkswagena, McDonald's i LG. Odniosła sukces jako gospodyni i jurorka reality-show "Project Runway", który prowadzi od 2004 r. W 2006 r. została prowadzącą "Germany's Next Topmodel by Heidi Klum". Wystąpiła gościnnie w kilku serialach i filmach m. in. w "Gotowe na wszystko", "Jak poznałem waszą matkę", Seks w wielkim mieście" czy "Diabeł ubiera się u Prady".

Heidi Klum: życie prywatne

Heidi Klum dwukrotnie była mężatką. W wrześniu 1997 r. wyszła za australijskiego stylistę fryzur Rica Pipino. Rozstali się w 2001 r., a rozwiedli rok później. W 2002 r. spotykała się z Anthonym Kiedis'em z Red Hot Chilli Peppers. Przez kilka miesięcy była w związku z Flavio Briatore, z którym ma córkę Leni Briatore. Biznesmen nie uczestniczył w wychowaniu ich córki. W 2003 r. zaczęła spotykać się z brytyjskim wokalistą Sealem. Po dwóch latach związku wzięli ślub. Mają trójkę dzieci: dwóch synów: Henry'ego i Johana oraz córkę Lou. W 2012 r. ogłosili, że są w separacji. W 2014 r. sąd orzekł rozwód. Od sierpnia 2012 r. do stycznia 2014 r. Klum była związana ze swoim ochroniarzem, Martinem Kirstenem. W kolejnych latach była widywana z Vito Schnabelem i Nickiem Cannonem.
Klum jest wielką entuzjastką Halloween. Co roku prezentuje pieczołowicie przygotowane przebrania, w których jest praktycznie nierozpoznawalna. Nierzadko poświęca wiele godzin na charakteryzację. Modelka organizuje też halloweenową imprezę zawsze tłumnie obleganą przez gwiazdy.

Zobacz także:

Gisele Bundchen - Seal - Donald Trump - Vito Schnabel

heidi klum