Kim jest Rafalala? Występowała w teatrze Jandy i była bohaterką licznych afer. Teraz znowu jest na językach

O Rafalali zrobiło się po raz kolejny głośno. Skandalistka tym razem zaistniała za sprawą rozstania Maffashion i Sebastiana Fabijańskiego. Przypominamy, jak wyglądały jej początki w show-biznesie.

Więcej na temat Rafalali przeczytasz na portalu Gazeta.pl

Rafalala, znana również jako Nina Kukawska, istnieje w rodzimym show-biznesie od kilkunastu lat i co jakiś czas w mediach czytamy o kolejnym skandalu z jej udziałem. Aktualnie głośno jest o jej tajemniczej relacji z Sebastianem Fabijańskim, która, zdaniem internautów, miała kluczowy wpływ na rozstanie aktora z influencerką Maffashion. Pamiętacie, jak zaczynała Rafalala?

Zobacz wideo Maffashion wydała oświadczenie i potwierdza rozstanie z Fabijańskim

Rafalala grała na scenie Krystyny Jandy i oblała nastolatkę kawą

Rafalala przyszła na świat w Siedlcach w 1982 roku. Aktywistka pochodzi z wielodzietnej rodziny, ma bowiem dziewięcioro rodzeństwa. Niedługo po ukończeniu szkoły średniej, rozpoczynała naukę na kilku uczelniach. Studiowała między innymi farmację, czy administrację, jednak żadnego kierunku nie ukończyła.

Debiut Rafalali w show-biznesie miał miejsce w latach dwutysięcznych. Skandalistka została zaproszona przez Krystynę Jandę do współpracy przy sztuce realizowanej w jej teatrze. W 2007 roku Kukawska zrealizowała film "I bóg stworzył transwestytę". Wówczas już była kojarzona z aktywizmem na rzecz osób transpłciowych. Niedługo później wzięła udział w odcinku "Rozmów w toku" oraz pozowała na okładce magazynu "Replika".

Rafalala nie przeszła pełnej korekty płci, ale identyfikuje się jako kobieta

Rafalala była bohaterką głośnych skandali. W 2007 roku, po zobaczeniu jej zdjęcia w dowodzie tożsamości, komisja nie pozwoliła jej oddać głosu w wyborach parlamentarnych. W 2014 roku w programie "Tak czy Nie" oblała wodą polityka Artura Zawiszę, gdy ten użył wobec niej określeń "to coś" oraz "męska dz***a". W 2018 roku internet obiegło nagranie, na którym widzimy, jak Nina Kukawska wylewa kawę na nastolatkę. Według aktywistki, 14-latka chwilę wcześniej ją obraziła.

Rafalala nie dokonała pełnej tranzycji. Performerka przeszła jednak operację powiększenia biustu i przyznaje, że identyfikuje się jako kobieta. Przez wiele lat była związana z Michałem, z którym, jak sama wspominała, tworzyła „tradycyjną, polską rodzinę".

Więcej o: