Maffashion

Maffashion

Maffashion, a wlaściwie Julia Kuczyńska to polska blogerka modowa, szafiarka. Autorka bloga modowego Maffashion. Gwiazda mediów społecznościowych. Właścicielka marki Staff by Maff.
Data urodzenia: 22.09.1987 r.
Miejsce urodzenia: Złotów
Wzrost: 1,66 m.
Prawdziwe imię i nazwisko: Julia Kuczyńska
Blog: Maffashion.pl/
Facebook.com/MAFFASHION.official
Instagram: Instagram.com/maffashion_official/
Snapchat: Maffashion
Związki: Nikodem Rozbicki (2013), Cezary Jóźwik (2015 - obecnie)
Inne pseudonimy: Maff

Maffashion: edukacja

Maffashion jest absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Zrobiła licencjat na kierunku Kulturoznawstwo o profilu grafika projektowa.

Maffashion: początki kariery

Julia Kuczyńska pracę w branży modowej zaczęła od showroomu Coctail'me w Warszawie. W 2009 r. założyła bloga poświęconego modzie. Prezentowała swoje stylizacje, a zdjęcia w większości wykonywał jej przyjaciel, Łukasz Plewa. Początkowo, prezentowała ubrania z sieciówek czy second-handów. Stała się inspiracją dla wielu dziewczyn - jej blog szybko zdobył ogromną popularność. Kuczyńska stała się ekspertką od mody. Oprócz swoich stylizacji, zamieszczała fotorelacje z pokazów mody, zdjęcia z ulubionych sesji w branżowych magazynach. Pokazywała wszystko to, co stanowiło dla niej inspirację.

Maffashion: sukces bloga

Maffashion sukcesywnie rozwijała swoją karierę w blogosferze. Częściej zaczęła pojawiać również w mediach. Regularnie otrzymywała zaproszenia na pokazy mody polskich projektantów. Z czasem zaczęła uczestniczyć także w najważniejszych imprezach o światowej randze, była np. na Fashion Week'u (w Londynie czy Paryżu). Dwukrotnie zwyciężyła w plebiscycie Modne Kreacje 2012 podczas Warsaw Fashion Street 2012 w kategoriach: Blog Mody oraz Modna Kreacja 2011. Blog Maffashion znalazł się na 7. miejscu rankingu blogów modowych według miesięcznika Press. W 2013 r. otrzymała dwa prestiżowe wyróżnienia: statuetkę Glam Awards w kategorii "Blogerka roku" oraz tytuł "Człowieka Roku Internetu 2013". Została doceniona przez zagraniczne media, które pokazywały jej stylizacje.
Jest jedyną Polką, która dotarła do pierwszego miejsca na międzynarodowej stronie poświęconej modzie Lookbook.nu. Jej stylizacje były prezentowane w branżowych magazynach tj. Glomour, niemieckiej edycji Vougue'a, japońskim Nylon.

Maffashion: media społecznościowe

Julia Kuczyńska jest jedną z najaktywniejszych osób w mediach społecznościowych. Na Facebooku ma prawie 600 tys. fanów (luty 2016), na Instagramie prawie 650 tys., a na Snapchatcie prawie 14 tys. obserwatorów. Przez dłuższy okres to właśnie Maffashion miała najwięcej followersów na Snapchatcie wśród wszystkich polskich użytkowników.

Maffashion: biznes

Kuczyńska posiada własną markę odzieżową Staff by Maff, którą założyła w 2012 r. Ubrania są dostępne jedynie w sprzedaży internetowej. Ponadto, promuje inne marki na swoim blogu w ramach artykułów sponsorowanych. W rankingu przygotowanym przez blogera Jasona Hunta (wcześniej znanego jako Kominek), Kuczyńska znalazła się na 1. miejscu - jej wartość rynkową wycenił na prawie 40 mln złotych.

Maffashion: telewizja

Wystąpiła w kilku programach telewizyjnych m.in. kulinarnym show "Ugotowani" oraz "Lip Sync Battle Ustawka". W 2011 r. prowadziła wraz z Jessicą Mercedes show modowe "J&J Fashion Show" na kanale Eska TV. Wzięła udział w kampanii marki odzieżowej Hector&Karger.

Zobacz także:

Jessica Mercedes - Kuba Wojewódzki - Karolina Korwin Piotrowska

maffashion

Więcej o:

maffashion