Jagna Marczułajtis-Walczak ma chorego syna. Wpadła w ogromną depresję

Jagna Marczułajtis-Walczak w 2016 roku urodziła syna z wadą rozwojową mózgu. Sportsmenka i polityczka otwarcie mówi o trudach codziennego życia.

Jagna Marczułajtis-Walczak to wybitna i utytułowana sportsmenka, która zdobyła czternaście złotych medali mistrzostw Polski w snowboardzie oraz dwa razy wygrała zawody Pucharu Świata. Snowboardzistka trzykrotnie reprezentowała ojczyznę podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Po zakończeniu kariery sportowej postanowiła zająć się polityką. Dziś spełnia się jako posłanka z ramienia  Koalicji Obywatelskiej oraz matka trójki dzieci - Jagody, Igi oraz Andrzeja.

Zobacz wideo Paulla o walce z chorobą nowotworową. Jej syn nie doczekał się rodzeństwa

Choroba syna Jagny Marczułajtis-Walczak wywołała u niej depresję

Życie prywatne Jagny Marczułajtis zostało wywrócone do góry do nagami, kiedy w 2016 roku razem z mężem Andrzejem Walczakiem doczekała się przyjścia na świat syna z wadą rozwojową mózgu. "Kiedy mały miał sześć miesięcy, po rezonansie magnetycznym usłyszeliśmy wyrok: wada rozwojowa mózgu, szerokozakrętowość zwana pachygyrią. Trzy czwarte głowy Andrzejka jest zdeformowane, zepsute" - mówiła dla "Super Expressu". W tej samej rozmowie przyznała, że diagnoza syna wywołała u niej nie tylko stany depresyjne, ale i myśli samobójcze.

To był cios. Tak się tym wszystkim załamałam, że miałam ogromną depresję. Całą zimę jeździłam z dzieckiem od lekarza do lekarza. Jeżdżąc, patrzyłam tylko z jakiego mostu zjechać, albo jak to zrobić, żeby się zabić razem z tym dzieckiem, żeby po prostu już nie cierpiał on i ja...

- mówiła Jagna Marczułajtis.

Jagna Marczułajtis-Walczak najtrudniejsze chwile ma za sobą

Polityczka i sportsmenka najtrudniejsze chwile związane z wychowaniem syna ma już za sobą. Syn, którego pieszczotliwie nazywa "Kokos", dostarcza jej dziś dużo pozytywnych uczuć. "Dwa pierwsze lata życia Kokosa to był dla mnie dramat. Miałam terapię i leczenie farmakologiczne… Dziś nasz syn daje nam dużo miłości, radości, uwielbia spacery, basen, dużo się śmiejemy" - powiedziała dla "Super Expressu". Marczułajtis prowadzi także zbiórkę, w której zbiera fundusze na leczenie swojego syna. Wejdźcie do naszej galerii u góry strony, aby zobaczyć archiwalne zdjęcia Jagny Marczułajtis z jej dziećmi.

 

Marczułajtis czuje się dziś odporna na trudne okoliczności w życiu dzięki doświadczeniom, jakie zebrała w sporcie i polityce. Jako posłanka ma misję, aby odczarować mit "idealnego życia" znanych i zamożnych osób. "Po kilku latach bycia w sporcie i w polityce mam grubą skórę, zawsze się znajdą osoby, które będą uważały, że robię to dla popularności. A ja uważam, że popularność zobowiązuje mnie do tego, żeby pokazać innym matkom, że dzieci z niepełnosprawnościami są wśród polityków, gwiazd, ludzi i zamożnych i biednych, wśród takich, którzy na co dzień wydają się szczęśliwi" - mówiła w "Super Expressie" posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222.
  • Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111.
  • Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123.

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim. Jeśli masz myśli samobójcze lub występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Co pomoga ci przejść trudne momenty w życiu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.