Dorota Segda po ośmiu latach straciła pracę. Wiadomo, kto zastąpi ją na stanowisku

Dorota Segda dała się poznać jako aktorka. Od wielu lat spełniała się również jako rektorka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Niedawno pożegnała się z tym stanowiskiem.

Dorota Segda przez wiele lat spełniała się jako aktorka. Dała się poznać jako zakonnica w filmie "Faustyna", matka z chorobą psychiczną w produkcji "Tato" czy dyrektorka w szpitalu w słynnym "Na dobre i na złe". Ostatnie osiem lat spędziła na stanowisku Jej Magnificencji Rektory Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Po dwóch kadencjach musiała pożegnać się z posadą. Jej następcą został Grzegorz Mielczarek. AST wydała specjalne oświadczenie na ten temat. 

Zobacz wideo Grażyna Szapołowska chciałaby wrócić do pracy? "Tęsknię bardzo"

Dorota Segda pożegnała się ze stanowiskiem. Przez dwie kadencje spełniała się jako rektorka Akademii Sztuk Teatralnych

W kwietniu 2024 roku Dorota Segda zakończyła ostatnią kadencję w roli rektorki krakowskiej AST. W mediach społecznościowych pojawiło się specjalne oświadczenie na ten temat. "Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie i Członkinie Społeczności AST, Uczelniana Komisja Wyborcza uprzejmie informuje, iż na zebraniu wyborczym Kolegium Elektorów w dniu 22 kwietnia 2024 r. dokonano wyboru Rektora Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na kadencję trwającą od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2028 r. Rektorem elektem został dr hab. Grzegorz Mielczarek, prof. AST" - czytamy w sieci. Przez osiem lat Dorota Segda zdołała wiele zmienić w placówce. Przede wszystkim po wielu skargach na przemoc w szkołach teatralnych, zniknęły otrzęsiny osób na pierwszym roku.

W 2020 roku to studenci namówili aktorkę do pozostania na stanowisku. "Jestem dumna i szczęśliwa, że to zrobiłam, choć przeżyłam lata pełne ekstremalnych wyzwań. Był czas hejtu i histerii związany z antyprzemocowością. (...) Była pandemia, zajęcia zdalne, rządy PiS-u, czyli potworne problemy finansowe, mszczenie się za wywieszanie tęczowej flagi, wojna w Ukrainie i uchodźcy na sali gimnastycznej, pisanie nowych statutów, zmiana przepisów... A jednak ze wszystkim sobie poradziłam" - mówiła jakiś czas temu w rozmowie z "Twoim Stylem". Po więcej zdjęć Doroty Segdy zapraszamy do naszej galerii na górze strony. 

fot. Jakub Dabrowski / Agencja Wyborcza.pl

Przemowa Doroty Segdy z 2022 roku przeszła do historii Akademii Sztuk Teatralnych. Kobieta nie szczędziła słów

W 2022 roku wiele uczelni musiało stawić czoła różnym problemom. Kłopoty pojawiały się z uwagi na finanse, obostrzenia pandemiczne czy rządy ówczesnej partii rządzącej. Dorota Segda nie bała się mówić o tym publicznie. Podczas inauguracji roku akademickiego nie szczędziła słów. Aktorka dążyła do polepszenia sytuacji. - Uczelni brakuje pieniędzy. Jestem naprawdę zrozpaczona stanem finansów Akademii. Nie mamy na życie. Musimy wprowadzić drastyczne oszczędności kosztem studentów, z zajęciami online w zimowych tygodniach włącznie. Postaramy się, żeby było ich jak najmniej. Przeżyliśmy pandemię i miałam nadzieję, że online to już przeszłość, ale nie mamy na prąd, który podrożał kilkukrotnie (...). Pęka mi serce - apelowała wówczas. ZOBACZ TEŻ: Dorotę Segdę i Stanisława Radwana połączyła "zakazana" miłość. Nie spełnili marzenia o wspólnym potomstwie

fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl

Pamiętacie Dorotę Segdę z "Na dobre i na złe"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.