"13 posterunek" doczekał się dwóch sezonów. Pierwszy odcinek został wyemitowany 24 grudnia 1997 roku, a emisja sequela zakończyła się w 2002 roku. Sitcom ma więc już swoje lata, ale wciąż jest wyświetlany w telewizji i nadal cieszy się sporym zainteresowaniem widzów. Niektórzy spośród aktorów, którzy wcielili się w role policjantów z warszawskiej komendy, do dzisiaj są kojarzeni przede wszystkim z tą serią. Co dziś u nich słychać? Trzeba przyznać, że większość z nich nie próżnuje.
Odtwórcą głównej roli w "13 posterunku" był Cezary Pazura. Aktor jest już po sześćdziesiątce, jednak wciąż cieszy się doskonałą kondycją i nie zwalnia tempa. Choć wielu z nas kojarzy go raczej z rolami komediowymi, jego emploi jest znacznie szersze. Po udziale w "13 posterunku" aktor postanowił poszukać nowych wyzwań, co zaowocowało jego udziałem w poważniejszych produkcjach. Pazura wciąż jest jednym z najpopularniejszych aktorów w Polsce, ale zajmuje się także dubbingiem i prowadzeniem vloga na YouTubie. Najnowsze produkcje, w jakich można go zobaczyć, to filmy "Powstaniec 1863" i "Fuks 2".
Fanom serialu "13 posterunek" z pewnością nie trzeba przedstawiać postaci Kasi, w którą wcielała się Aleksandra Woźniak. Mimo że wiele osób zapamiętało ją jako gwiazdę polskiego ekranu, aktorka postanowiła podążyć inną drogą i zrezygnowała z kariery w branży filmowej. Portal gwiazdy.wp.pl podaje, że w 2016 roku rozpoczęła studia na kierunku psychologia i po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji otworzyła własny gabinet terapeutyczny w Gdańsku. Odtwórczyni roli Kasi specjalizuje się między innymi w leczeniu depresji i fobii.
Jedną z najbardziej znanych ról Piotra Zelta jest postać Arniego z "13 posterunku". Aktor odnalazł się także w filmie (grał między innymi w "Kilerze" "Kratce" i "Show"), ale to właśnie rola muskularnego policjanta przyniosła mu największą popularność. Zelt jest także aktorem teatralnym i dubbingowym. Portal filmweb.pl pisze, że swojego głosu użyczył takim postaciom jak Żółtek z filmu "Gdzie jest Nemo?" oraz Ken z "Filmu o pszczołach". Najnowsze produkcje, w jakich można go zobaczyć, to filmy "Ślicznotka" i "Ślicznotka 2: Początek".
Piotr Zelt jest znany z wyrazistych wpisów w mediach społecznościowych. Jeden z nich sprawił, że aktor stanął przed sądem. Jak informowaliśmy na portalu Gazeta.pl, na początku listopada 2021 roku aktor w ostrych słowach skrytykował ówczesną rzeczniczkę Straży Granicznej. Zelt został oskarżony o zniesławienie i znieważenie Anny Michalskiej, ale ostatecznie został uniewinniony.
Agnieszka Włodarczyk zaczynała swoją aktorską przygodę od filmu "Sara" i serialu "13 posterunek". W tym drugim wcieliła się w rolę Agnieszki Cezary, czyli młodszej siostry Czarka. Występ we wspomnianych produkcjach przyniósł jej dużą popularność i otworzył drzwi do kolejnych produkcji, takich jak "Poranek kojota", "Plebania" czy "Nigdy w życiu!". W ostatnich latach Włodarczyk rzadziej grywała w filmach, a częściej występowała w programach telewizyjnych. Można ją było zobaczyć m.in. w pierwszej edycji "Azja Express" i "Twoja twarz brzmi znajomo". Przełom w życiu Agnieszki Włodarczyk nastąpił w 2021 roku. Aktorka została wówczas mamą i od tamtej pory skupia się przede wszystkim na życiu rodzinnym. W 2024 roku stworzyła autorską markę perfum La Romme.
Po sukcesie "13 posterunku" Joanna Jędrejek postanowiła skupić się na pracy w teatrze. Najpierw grała w Opolu, a od 2003 roku jest stałą aktorką Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Aktorka ma na swoim koncie ponad 50 ról. Ostatnie produkcje filmowe, w których można ją było zobaczyć, powstały w 2015 roku. Mowa o filmach "Córki dancingu" i "Król życia". To scena teatralna pozostaje dla Joanny Jędrejek najważniejszym obszarem działalności artystycznej. Nawet w dobie pandemii nie zaniechała swojej pasji i występowała w licznych spektaklach online. Portal plejada.pl pisze jednak, że aktorce doskwiera to, że została zaszufladkowana przez przez rolę z "13 posterunku". Choć aktorka od lat gra głównie w teatrze, zdarza się, że fani wciąż mówią do niej "Andżela".
W "13 posterunku 2" zagrał także Arkadiusz Jakubik. Aktor zyskał wówczas dużą popularność i zaczął rozwijać swoją karierę. Można było go zobaczyć w takich produkcjach jak "Wołyń", "Drogówka" czy "Dom zły". Niedawno można było go zobaczyć w serialu "Informacja Zwrotna", w którym wciela się w postać uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego. Warto tu wspomnieć, że Jakubik jest nie tylko aktorem, ale także reżyserem, scenarzystą i muzykiem. Od 2008 roku jest wokalistą rockowego zespołu Dr Misio.
Marek Perepeczko zasłynął jako serialowy Janosik, po czym skupił się na roli dyrektora Teatru Komedia w Warszawie i Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Do produkcji telewizyjnych powrócił dopiero w roli komendanta Władysława Słoika w "13 posterunku". Ostatnią postacią filmową, w jaką wcielił się Perepeczko, był Don Corazzi z "Dublerów" z 2006 roku. Premiera tego filmu odbyła się już po śmierci aktora. Marek Perepeczko zmarł nagle w wieku 63 lat z powodu zawału serca.
Nie żyje też Marek Walczewski, czyli serialowy Stępień. Walczewski grał do 2004 roku, po czym wycofał się zawodu z powodu choroby Alzheimera. Zmarł 26 maja 2009 roku, w wieku 72 lat.
Komentarze (1)
Co robią dziś gwiazdy "13 posterunku"? Nie uwierzycie, czym zajmuje się serialowa Kasia!