Aleksandra Woźniak

Aleksandra Woźniak

Aleksandra Woźniak to polska aktorka filmowa i teatralna. Gra w popularnym serialu "Barwy szczęścia". Woźniak stworzyła postać posterunkowej Kasi w kultowym polskim serialu "13 posterunek" - nieuleczalnie zakochanej w koledze z pracy - Cezarym.


Imię i nazwisko: Aleksandra Woźniak
Data urodzenia: 18 stycznia 1975r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka, filolog niemiecki
Rodzina: mąż Szymon, córka Anna, córka Julia (bliźnięta)

Aleksandra Woźniak - droga do kariery

Aleksandra Woźniak urodziła się w 1975 roku w Warszawie. Od najmłodszych lat pasjonowało ją aktorstwo. Po szkole średniej zdecydowała się na studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, jednak przerwała je. Została studentką filologii języka niemieckiego i obroniła na tym kierunku dyplom.
Aleksandra Woźniak zadebiutowała w 1992 roku rolą w teatrze telewizji, pt. "Moje drzewko pomarańczowe". W tym samym roku zagrała w kolejnym spektaklu pt. "Janko Muzykant" oraz na deskach Teatru Żydowskiego w sztuce "Prostytutki". Rok później zagrała w spektaklu "Niebieski ptak".
W 1994 roku wystąpiła po raz pierwszy w serialu. Był to tytuł "Spółka rodzinna", gdzie Aleksandra zagrała Basię. Następnie odegrała niewielką rolę w "Dzień wielkiej ryby".

Aleksandra Woźniak - posterunkowa Kasia

W roku 1997 Aleksandra Woźniak otrzymała propozycję wcielenia się w rolę Kasi w nowopowstającym serialu "13 posterunek". Serial bił rekordy popularności, a Aleksandra Woźniak stała się rozpoznawalna. Kasię grała przez kolejne trzy lata. W 1997 roku wcieliła się również w postać Ani w miniserialu "Sposób na Alcybiadesa".
Kolejne lata przyniosły Aleksandrze role w najpopularniejszych polskich serialach. Od roku 2005 wcielała się w postać Agaty Gabriel w "Złotopolskich", grała również w "Hela w opałach", "Kryminalni", "39 i pół" oraz "Plebani". Od 2014 roku Aleksandra Woźniak wciela się w rolę Dominiki w serialu "Barwy szczęścia".

Zobacz także:

Agnieszka Włodarczyk - Cezary Pazura - Joanna Jędrejek

aleksandra woźniak

Więcej o:

aleksandra woźniak

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.