Nie żyje Paweł Żabicki. 45-letni filmowiec miał na koncie wielkie hity

Nie żyje Paweł Żabicki. Filmowiec zmarł 23 lutego 2024 roku. Wiadomo już, kiedy odbędzie się pogrzeb.

23 lutego 2024 roku marł Paweł Żabicki, kierownik planów filmowych - informuje portal Plejada. Żabicki miał zaledwie 45 lat i imponującą filmografię. Współpracował przy takich głośnych produkcjach, jak: "Sami swoi. Początek", "25 lat niewinności", "Pajęczyna", "Skazana", "Na Wspólnej". Wiadomo już kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb filmowca.

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą "Jokera". Jakubik po "Wołyniu" miał koszmary. Granie w tych filmach przypłacili zdrowiem

Paweł Żabicki nie żyje. Kiedy pogrzeb?

Przyczyna śmierci 45-latka nie została podana do publicznej wiadomości. W sieci pojawiły się za to pierwsze informacje na temat pogrzebu filmowca. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Parafia Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie. "Pogrzeb rozpocznie się w czwartek 29 lutego o godzinie 11.00 w kościele w Rembertowie przy ul. Grzybowej 1" - podaje portal FilmPolski. 

Kim był Paweł Żabicki?

Paweł Żabicki zaczął swoją przygodę z telewizją w 2003 roku. Wówczas pracował jako asystent reżysera na planie serialu "Na Wspólnej". Później przez kilka lat pomagał na planie polsatowskiego serialu z Bogusławem Lindą w roli pomocy domowej "I kto tu rządzi". Pracował też przy obsłudze planów zdjęciowych i jako dyżurny planu. W 2008 roku awansował na kierownika planu przy produkcji serialu "Przeznaczenie". W roli kierownika planu musiał czuć się jak ryba w wodzie, bo jego osiągnięcia na tym stanowisku są imponujące. Ostatni film, na którego planie kierował to  "Sami swoi. Początek". Produkcja w reżyserii Artura Żmijewskiego miała premierę 16 stycznia 2024 roku. Paweł Żabicki próbował też swoich sił w aktorstwie - zagrał kilka epizodycznych ról. Mogliśmy go zobaczyć na ekranach w takich filmach, jak: "Kler" (wcielił się w księdza Żabę), "Moja Solidarność" (komandor Roman Swatko), "Konspirator" (komandor Roman Swatko) oraz "Buntowniczka nie z wyboru" (tu w roli bezimiennego grabarza). Co ciekawe był też kierownikiem planu wymienionych tytułów.

Rodzinie i bliskim zmarłego redakcja Plotka składa najszersze kondolencje. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.