Wyroki dla "Krystka" i byłego szefa Zatoki Sztuki. "Łowca nastolatek" skazany na 15 lat

Zapadł wyrok w sprawie Krystiana W. nazywanego przez media "łowcą nastolatek" oraz Marcina T., który jest byłym szefem sopockiej Zatoki Sztuki. "Krystek" oskarżony był o 65 przestępstw.

Wyroki w sprawie Krystiana W. i Marcina T. zapadły 22 lutego przed sądem rejonowym w Wejherowie. Jak podaje PAP, W. został skazany na 15 lat więzienia m.in. za przestępstwa na tle seksualnym wobec nieletnich i nastoletnich dziewcząt. T. usłyszał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Michał Wiśniewski szczerze o nieprawomocnym wyroku. Jakie ma refleksje? "Czuję się niewinny"

"Krystek" wróci do więzienia. Usłyszał kolejny wyrok

Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że Krystian W. oprócz kary więzienia otrzymał także m.in. karę 12 tys. zł grzywny, dożywotni zakaz pracy i opieki nad nieletnimi oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Spośród 65 zarzutów, które usłyszał, 40 miało dotyczyć przestępstw o charakterze seksualnym. Były szef Zatoki Sztuki usłyszał wyrok sześciu lat pozbawienia wolności za popełnienie pięciu przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Wyroki nie są prawomocne.

Lista zarzutów przedstawionych Krystianowi W. była bardzo obszerna. Zarzucono mu popełnienie 65 przestępstw, z czego 40 to przestępstwa przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 pokrzywdzonych

- przekazała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Nie jest to pierwszy wyrok dla Krystiana W. "Łowca nastolatek", jak określały go media, miał werbować małoletnie dziewczyny m.in. za pomocą mediów społecznościowych. W październiku 2021 został skazany na dwa i pół roku pozbawienia wolności. Prawnicy "Krystka" podjęli wówczas decyzję o złożeniu apelacji, która została odrzucona przez sąd. Orzeczenie ogłoszono w marcu 2023 roku. W 2017 roku Krystian W. był także skazany za gwałt na 17-latce, a z więzienia wyszedł w 2021 roku. Proces, w którym zapadł właśnie wyrok, jest określany jako tzw. główny proces w sprawie "Krystka". Toczy się on od 2019 roku. Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii na górze strony.

Wyrok dla Krystiana W., łowcy nastolatek z Sopotu. Dotyczy samobójstwa 14-letniej AnaidWyrok dla Krystiana W., łowcy nastolatek z Sopotu. Dotyczy samobójstwa 14-letniej Anaid Fot. Bartosz Bańka / Agencja Wyborcza.pl

Co dzieje się dziś z Zatoką Sztuki?

Mieszcząca się w Sopocie owiana złą sławą Zatoka Sztuki została ostatecznie zamknięta w 2022 roku. W lutym ubiegłego roku wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim ogłosiła, że zgodnie z  wyrokiem sądu budynek należy do władz miasta i poinformowała, jakie są wobec niego dalsze plany. - Chcemy oddać obiekt przy alei Mamuszki sopocianom, tym najmłodszym i najstarszym. Planujemy stworzyć tam międzypokoleniowe centrum kultury. (...) To, co bardzo ważne, to likwidujemy niezgodną z planem miejscowym funkcję hotelową - przekazała. ZOBACZ TEŻ: Iwona Wieczorek była w ciąży? Policjant przedstawił szokującą teorię. "Są ciemne strony jej życia"

Budynek dawnej Zatoki SztukiBudynek dawnej Zatoki Sztuki Fot. Jan Rusek / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.