Krystian W. znany z "Zatoki sztuki" wraca do więzienia. Zapadł prawomocny wyrok w sprawie

Krystian W. długo nie pożył na wolności. Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wcześniejszy dwu i pół letni wyrok więzienia. Sprawa ma związek ze śmiercią nastoletniej dziewczyny. Wyrok jest prawomocny.

Sąd Okręgowy w Gdańsku podtrzymał wyrok w sprawie Krystiana W., związanego z "Zatoką sztuki", powszechnie znanego pod pseudonimem "Krystek". Chodzi o kontakty z małoletnimi, które miały miejsce w 2015 roku. W październiku 2021 roku Sąd w Wejherowie skazał tzw. "łowcę nastolatek" na dwa i pół roku pozbawienia wolności. Wyrok nie był jednak prawomocny, a prawnicy oskarżonego zdecydowali o złożeniu apelacji. Sąd Okręgowy w Gdańsku postanowił ją odrzucić. We wtorek 7 marca 2023 roku odbyło się oficjalne ogłoszenie orzeczenia. Krystiana W. ma wrócić do więzienia

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o Amber Heard i Johnnym Deppie. "Ten wyrok był pewnym sensie do przewidzenia"

Krystian W. znany z "Zatoki sztuki" wraca do więzienia. Wyrok jest prawomocny

"Łowca nastolatek" ma trafić do więzienia na dwa i pół roku. Prawomocny wyrok dotyczył m.in. elektronicznej korupcji seksualnej małoletnich. Krystian W. miał nagabywać małoletnie dziewczyny w celach pedofilskich, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jedna z ofiar w marcu 2015 roku popełniła samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Sędzia orzekająca, Aneta Szteler-Olszewska znacząco podkreśliła, że Krystian W. ma zakaz pracy z małoletnimi do końca życia. Oskarżony nie pojawił się na ogłoszeniu wyroku, jego obrońcy również nie byli obecni. 

Wyrok jest oczywiście słuszny. Prokuratura o taki wyrok wnosiła, tzn. o oddalenie apelacji oskarżonego i obrońcy oraz o uwzględnienie apelacji prokuratury. Mam nadzieję, że sąd wykonawczy skutecznie doprowadzi do realizacji wyroku sądu odwoławczego - powiedziała po rozprawie prokuratorka Agnieszka Nickel-Rogowska.

Według informacji portalu trojmiasto.pl, sprawa, w której prawomocnie skazano Krystiana W. stanowi  poboczny wątek w dużej aferze pedofilskiej. Krystian W. został skazany za gwałt na 17-letniej dziewczynie w 2018 roku. Na wolność wyszedł w listopadzie 2021 roku. Natomiast od stycznia 2019 przed Sądem w Wejherowie toczy się główny proces w sprawie 46-latka. Krystian W. jest oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym na ponad 30 dziewczynach, w tym wielu małoletnich. Pięć z nich miała poniżej 15. roku życia. Łączna ilość zarzutów dotyczy aż 65 przestępstw

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.