Zatokę Sztuki wiązano z zaginięciem Iwony Wieczorek. Jest wyrok sądu w sprawie niesławnego lokalu

Wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim poinformowała, co stanie się z Zatoką Sztuki. Jeszcze niedawno miejsce było przeszukiwane w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek.

O Zatoce Sztuki od jakiegoś czasu znów jest głośno. Pod koniec grudnia zeszłego roku policja zaczęła przeszukiwać teren dawnego klubu w Sopocie. Technicy kryminalistyki przy pomocy specjalistycznego sprzętu oraz psa tropiącego przeszukiwali plażę w pobliżu. Według przecieków medialnych śledczy podejrzewali, że na terenie klubu mogło być zakopane ciało zaginionej Iwony Wieczorek. Zatoka Sztuki od dawna wzbudza kontrowersje. W klubie miało nagminnie dochodzić do wykorzystywania seksualnego i gwałtów na nieletnich dziewczynach. W 2020 roku miejsce przemieniło się w Nową Zatokę, którą ostatecznie zamknięto w 2022 roku. W końcu wiadomo, co stanie się z tym owianym złą sławą miejscem.

Zobacz wideo Najgłośniejsze konflikty polskich gwiazd. Żył nimi cały show-biznes

Wiadomo, co stanie się z Zatoką Sztuki

Zatoka Sztuki miała być kulturalnym punktem na mapie Sopotu. W lokalu znajdował się klub, restauracja z prywatną plażą, a także przestrzeń na wernisaże czy koncerty. Miejsce jednak w 2015 r. znalazło się w centrum największej seksafery w historii Pomorza. Nowa Zatoka została przejęta w 2020 r. przez Łukasza Mazura, byłego prezesa Górnika Zabrze. Obecnie lokal jest zamknięty. Z najnowszych ustaleń wynika, że miejsce zmieniło właściciela. Czyżby to nowy początek Zatoki Sztuki?

Wiceprezydentka Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim ogłosiła na Facebooku, że dawna Zatoka Sztuki wróciła pod władanie miasta.

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Gdańsku z dnia 24.01.2023 budynek przy al. Mamuszki 14 wrócił do miasta. Po 4 latach batalii prawnej sąd nakazał spółce Art Invest opuszczenie i opróżnienie nieruchomości. Wyrok jest prawomocny i opatrzony klauzulą wykonalności.

Jakie plany co do miejsca mają władze Sopotu?

Chcemy oddać obiekt przy alei Mamuszki sopocianom, tym najmłodszym i najstarszym. Planujemy stworzyć tam międzypokoleniowe centrum kultury. (...) To, co bardzo ważne, to likwidujemy niezgodną z planem miejscowym funkcję hotelową.

Zanim plany uda się zrealizować, budynek dawnej Zatoki Sztuki trzeba najpierw zburzyć. Ponoć jest w opłakanym stanie i zagraża osobom w nim przebywającym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.