Nie żyje Maciej Grzybowski. Aktor "Klanu" i "Akademii Pana Kleksa" miał 82 lata

Nie żyje Maciej Grzybowski. Aktor filmowy i teatralny zmarł w wieku 82 lat. Dał się poznać między innymi w "Klanie", "Koronie królów" czy "Akademii Pana Kleksa". Informacja pojawiła się w mediach społecznościowych.

W mediach społecznościowych pojawiła się niezwykle przykra informacja. Nie żyje Maciej Grzybowski. Był słynnym aktorem filmowym, a także teatralnym. Mężczyzna odszedł w wieku 82 lat. Wiadomość o jego śmierci została przekazana na profilu Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu, a także Związku Artystów Scen Polskich. "Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu dzisiejszym odszedł reżyser, pedagog, wieloletni dyrektor, a przede wszystkim wspaniały, nieodżałowany aktor" - Maciej Grzybowski (1942-2024). Wspaniały człowiek i dobry duch naszego Teatru (...) - czytamy w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Małgorzata Werner o ostatnich chwilach ojca. Wspomina o zakładzie pogrzebowym

Maciej Grzybowski nie żyje. Słynny aktor filmowy i teatralny odszedł w wieku 82 lat

Maciej Grzybowski zadebiutował w Teatrze w Kaliszu w wieku 23 lat. Wówczas wystąpił w spektaklu "Henryk VI na łowach". "Pożegnał się ze sceną rolą Normana w "Nad Złotym Stawem" prawie 60 lat później. Macieju, zaszczytem było pracować z tobą w jednym zespole" - czytamy dalszą część posta na facebookowym profilu Teatru. W swojej karierze był również związany z Teatrem Nowym w Łodzi oraz Teatrem Powszechnym. Zrobił również ogromną karierę telewizyjną. Fani mogą kojarzyć Grzybowskiego z "Klanu", gdzie grał lekarza, "Samego życia", gdzie wcielił się w wuja Ryszarda Majewskiego, "Korony królów" i "Komisarza Alexa". Aktor rozwijał również karierę filmową. Wystąpił między innymi w "Akademii Pana Kleksa" w 1983 roku i "Supernovej". 

Nie żyje Maciej Grzybowski. Fani wyrazili swój smutek w sieci

Przez całą swoją karierę Maciej Grzybowski zebrał spore grono fanów. Internauci komentujący pod postem Teatru w Kaliszu, a także Związku Artystów Scen Polskich postanowili wyrazić swój smutek. Nie ukrywali, że informacja o śmierci artysty bardzo ich przygnębiła. Nie zabrakło również kondolencji dla rodziny aktora. Pojawiły się nawet głosy dawnych uczniów Grzybowskiego. "Cudowny człowiek! Wspaniały pedagog. Nauczył mnie, jak operować słowem. Zaszczytem było znać pana Macieja przez niemalże 30 lat. Oglądać jego role i uczyć się od tak niezwykłego człowieka! Ogromna strata", "Smutna wiadomość. Całym sobą był teatrem, a teatr był w nim", "Bardzo smutna wiadomość... Panie Macieju, dziękuję za te ostatnie nasze spotkania, rozmowy i plany" - czytamy na Facebooku. ZOBACZ TEŻ: Maria Zającówna-Radwan nie żyje. Słynna aktorka miała 90 lat. "Płaczę, będę straszliwie tęsknić"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.