Sadowski pozwał twórcę reportażu "Bagno" o tuszowaniu pedofilii. Jest decyzja sądu

Krzysztof Sadowski pozwał dziennikarza Mariusza Zielke o zniesławienie za reportaż "Bagno". Teraz zapadł wyrok w tej sprawie.

Od kilku dni media grzmią na temat głośnej afery pedofilskiej Pandora Gate, która jest związana z popularnymi youtuberami. Do sprawy włączył się już nawet rząd, a Mateusz Morawiecki grzmiał na Facebooku, że sprawcy zostaną ukarani. Tymczasem swój finał ma inna głośna sprawa związana z tuszowaniem pedofilii. Zapadł właśnie wyrok w sprawie o zniesławienie, w której Krzysztof Sadowski oskarżył Mariusza Zielke.

Zobacz wideo O. Gużyński mówi o tuszowaniu pedofilii

Sadowski pozwał twórcę reportażu "Bagno". Jest decyzja sądu

O Krzysztofie Sadowskim zrobiło się głośno jakiś czas temu, gdy dziennikarz śledczy Mariusz Zielke stwierdził, że ma dowody dotyczące molestowania dzieci przez muzyka. Latem 2019 roku udzielił wywiadu dla portalu Onet.pl, w którym oskarżał muzyka o pedofilię. "Moim zdaniem wina Sadowskiego nie ulega żadnej wątpliwości. Te relacje są do siebie zbyt podobne i zbyt wiele szczegółów się powtarza" - przekonywał Mariusz Zielke. W 2017 roku Krzysztof Sadowski usłyszał zarzuty, ale sprawę wtedy umorzono ze względu na przedawnienie. Mariusz Zielke tematu jednak nie odpuścił i stworzył reportaż "Bagno", który ukazał się w serwisie Youtube i w którym ujawnił, jak wygląda tuszowanie pedofilii w Polsce. Dziennikarz zbadał kilkadziesiąt spraw, dotarł do ofiar i przyglądał się postępowaniu śledczych oraz sądów. Bohaterem reportażu był Krzysztof Sadowski, który postanowił oskarżyć dziennikarze o zniesławienie. Teraz okazuje się, że Mariusz Zielke wygrał.

"Dziś wygrałem proces z Krzysztofem S. Sąd stwierdził, że zachowałem najwyższą staranność i rzetelność, a zebrany materiał dowodowy jest dla Krzysztofa S. "druzgocący". Jutro 2. część "Bagna" - obejrzyjcie proszę ten film. Pomóżcie w walce z wykorzystywaniem seksualnym dzieci" - ogłosił na Facebooku.

Szczegóły sprawy Krzysztofa Sadowskiego

Sprawa Krzysztofa Sadowskiego zaczęła się po wydaniu książki "Bejbi" Mariusza Zielke, w którym dziennikarz oskarżył muzyka o molestowanie dzieci. Krzysztof Sadowski w latach 90. tworzył programy telewizyjne "Tęczowy Music Box" i "Co jest grane", a ich bohaterami były uzdolnione muzycznie dzieci. Mariusz Zielke dotarł do 30 kobiet i kilku mężczyzn, którzy w dzieciństwie mieli być molestowani przez Krzysztofa Sadowskiego. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.