Przetakiewicz zrelacjonowała podróż do Karpacza. Śpiewak atakuje: Symbol hipokryzji

Na tegoroczne Forum Ekonomiczne w Karpaczu Joanna Przetakiewicz wybrała się prywatnym helikopterem. Ten fakt nie umknął uwadze aktywisty Jana Śpiewaka, który określił jej zachowanie "hipokryzją klimatyczną".

Joanna Przetakiewicz, projektantka mody i odnosząca sukcesy bizneswoman, chętnie otacza się luksusem. Można podejrzeć to choćby na Instagramie właścicielki domu mody La Mania. Luksusowo i z przytupem - bo prywatnym helikopterem - Przetakiewicz przybyła także na Forum Ekonomiczne w Karpaczu, które w tym roku odbywa się w dniach 5-7 września. Odnotowała to na InstaStories, reklamując przy okazji odbywający się na wydarzeniu panel z jej udziałem poświęcony modzie ekologicznej.

Zobacz wideo Przetakiewicz o synach

Jan Śpiewak uderza w Joannę Przetakiewicz. Zarzuca jej hipokryzję

Kilkanaście godzin po tym, gdy na InstaStories Przetakiewicz pojawiło się nagranie z helikoptera, na relację projektantki zareagował działacz społeczny Jan Śpiewak. Śpiewak nie przebierając w słowach, wytknął właścicielce La Manii, że wykorzystywanie prywatnego helikoptera na podróż do Karpacza jest przeciwieństwem dbania o klimat. "Joanna Przetakiewicz, czyli symbol klimatycznej hipokryzji bogatych i próżniaczych elit" - zaczął wpis.

Czy może być lepszy przykład, jak bogaci traktują klimat i nas - opinię publiczną? Planetę jak wysypisko, a nas jak idiotów oczywiście, którzy są gotowi łyknąć każdą ich ściemę. (...) Pozwalamy Przetakiewiczom i Przetakiewiczkom tego świata niszczyć planetę, gdy w Kanadzie spłonął w tym roku obszar wielkości większy niż Anglia, a po morderczo upalnym lecie pełnym pożarów teraz basen morza Śródziemnego doświadczają równie mordercze powodzie - wylicza Śpiewak.
 

Działacz społeczny wytyka także otaczającym się luksusem osobom, że ich zachowanie często podyktowane jest wyłącznie chęcią zrobienia sobie zdjęcia w nowym ubraniu, na jachcie czy prywatnym samolocie, aby zdobyć poklask od ludzi "otumanionych mediami i konsumeryzmem". "Miliarderzy emitują milion razy więcej dwutlenku węgla do atmosfery niż zwykły człowiek. Najbogatszy jeden procent populacji świata generuje więcej emisji CO2 niż najuboższa połowa ludzkości. 100 korporacji odpowiada za 71 procent emisji dwutlenku węgla" - dodaje. "Przetakiewicz zrobiłaby najwięcej dla ekologii i planety, gdyby po prostu nie wychodziła z domu" - podsumował.

Joanna Przetakiewicz usunęła InstaStories?

Śpewak opatrzył wpis screenami ze wspomnianego InsaStories Przetakiewicz. Na jednym zdjęciu widać projektantkę znajdującą się na pokładzie prywatnego helikoptera. Na drugim z kolei bizneswoman pozuje już obok maszyny po jej wylądowaniu. Co ciekawe, drugie zdjęcie nie jest już widoczne na profilu Przetakiewicz. Poprosiliśmy projektantkę o odniesienie się do zarzutów Śpiewaka, jednak Joanna Przetakiewicz odmówiła komentarza.

Więcej o: