Lilibet skończyła dwa lata. Rodzina królewska ostentacyjnie złamała wieloletnią tradycję

Lilibet, córka księcia Harry'ego i Meghan Markle, w weekend ukończyła dwa lata. Mogła tego dnia liczyć na urodzinowe życzenia od rodziców i brata, ale nie od pozostałych członków rodziny królewskiej. Ci nie wspomnieli o niej publicznie, choć tak każe wieloletni obyczaj.

Lilibet Diana przyszła na świat 4 czerwca 2021 roku. To drugie dziecko księcia Harry'ego i Meghan Markle. Dwa lata przed córką powitali na świecie syna Archiego. W sieci obecnie głośno jest na temat małej księżniczki ze względu na jej drugie urodziny. Święto Lilibet było obchodzone wśród jej najbliższej rodziny, zaś w dalszych kręgach wydaje się, że zostało niezauważone. Chętnie składający sobie publicznie w mediach społecznościowych życzenia członkowie rodziny królewskiej całkiem pominęli małą Lilibet.

Zobacz wideo Bohosiewicz miażdży księcia Harry'ego

Lilibet Diana zignorowana przez rodzinę królewską? Nie pojawiła się nawet wzmianka o jej urodzinach

Wskutek kontrowersyjnej decyzji Harry'ego i Meghan, ich dzieci nie mają tak bliskiego kontaktu z rodziną z Wielkiej Brytanii, jak dzieci księcia Williama. Rezygnacja z obowiązków na rzecz monarchii odbiła się niemałym skandalem. Lilibet Diana nie doczekała się w tym roku publicznych życzeń urodzinowych ze strony rodziny królewskiej. Dla porównania, w ubiegłym roku książę William i księżna Kate życzyli jej wszystkiego najlepszego w sieci. Niektórzy uważają, że taka postawa jest następstwem dokumentu Netfliksa, w którym Harry i Meghan opowiadają o prywatnych sprawach rodziny królewskiej. Po wyjawieniu kilku kwestii, książę William i księżna Kate mogą mieć ogromny żal do rodziców dwulatki. Warto zaznaczyć, że Lillibet Diana nie ma kontaktu ze swoimi kuzynami od strony ojca. Jeśli chodzi z kolei o jej relacje z królem-dziadkiem, to rok temu dziewczynka została przedstawiona prababci Elżbiecie II oraz Karolowi III. Było to ich pierwsze i zarazem ostatnie - jak na razie - spotkanie.

Kryzys w związku rodziców Lilibet? Markle ma imprezować bez księcia Harry'ego

W sieci krąży coraz więcej doniesień na temat relacji rodziców małej Lilibet. Markle ma być widywana coraz częściej na imprezach bez męża. "Księżna Sussexu zostawia męża w domu, zanurzając się w scenie towarzyskiej Los Angeles, co budzi kontrowersje i ciekawość" - czytamy na portalu marca.com. Ponadto za granicą mówi się o tym, że Markle nie okazała wsparcia mężowi, kiedy dotknęła go ogromna krytyka wskutek wydania autobiografii "Spare". Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.