Agnieszka Woźniak-Starak stanęła w obronie Kingi Rusin. "Nie szanuję"

Niedawno Kinga Rusin otrzymała pozew. Wszystko zaczęło się od słów na temat myśliwych. Teraz jest na drodze sądowej z Instytutem Analiz Środowiskowych. Inne gwiazdy pokazały, że są po jej stronie.

Kinga Rusin często wypowiada się na tematy ważne społecznie. Tak też było w 2018 roku, gdy zabrała głos w sprawie myśliwych. Była prezenterka "Dzień dobry TVN" stwierdziła, że polowanie na jelenie w okresie rykowiska jest morderstwem. Opowiadała się także za zaostrzeniem prawa łowieckiego. Jej słowa nie zostały dobrze przyjęte przez Instytut Analiz Środowiskowych. Pięć lat po całej sytuacji prezenterka otrzymała pozew.

Zobacz wideo Monika Zamachowska o aferze z Kingą Rusin

Kinga Rusin została pozwana. Na temat sprawy wypowiedziała się Agnieszka Woźniak-Starak

Instytut Analiz Środowiskowych stanął w obronie myśliwych. W konsekwencji wystosowali pozew przeciwko bizneswoman. W wyjaśnieniu możemy przeczytać, że ich celem jest walka z kłamstwem i nienawiścią wobec myśliwych. "Lada moment przed krakowskim sądem karnym znajdzie swój finał sprawa prezenterki telewizyjnej, której zarzuca się publiczne pomawianie myśliwych" - dodali pracownicy Instytutu. Do stawianych zarzutów od razu odwołała się sama Rusin. Nie kryła złości. "To wyjątkowo podłe i cyniczne nadużycie, biorąc pod uwagę prawdziwe problemy różnych mniejszości w naszym kraju" - wyznała na profilu na Instagramie.

Agnieszka Woźniak-Starak na InstagramieAgnieszka Woźniak-Starak na Instagramie fot. https://www.instagram.com/aga_wozniak_starak/

W polskim show-biznesie nie brakuje gwiazd, które regularnie walczą o prawa zwierząt. Należą do nich między innymi Joanna Krupa czy Maja Ostaszewska. W ostatnim czasie głos w sprawie Rusin zabrała Agnieszka Woźniak-Starak Prezenterka odniosła się do ostatnich wydarzeń za pomocą mediów społecznościowych. Wstawiła się za koleżanką z branży. "Jestem z tobą. Nie szanuję ludzi, którzy czerpią przyjemność z zabijania zwierząt" - napisała. Kinga Rusin może również liczyć na poparcie ze strony fanów.

Specjalista wypowiedział się w sprawie Kingi Rusin

O komentarz został poproszony profesor Rafał Kowalczyk, który pracuje w Instytucie Biologii Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wyznał, co sądzi w sprawie polowań w okresie rykowiska. Powiedział, że ludzie decydują się na polowanie, aby "zdobyć trofeum". Obecnie jednak społeczeństwo sprzeciwia się zabijaniu zwierząt dla pozyskania poroża. "Badania przeprowadzone w sześciu europejskich krajach, w tym Polsce, wskazują, że ponad 80 proc. społeczeństw tych krajów jest przeciwna polowaniom dla trofeów. Powinniśmy się pożegnać z trofeistycznym podejściem do łowiectwa" - dodał badacz. ZOBACZ TEŻ: Hakiel i Kurzajewski razem na komunii. Kobieta-petarda nie zostawiła tego bez komentarza [PLOTEK EXCLUSIVE]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.