Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej docenianych przez krytyków aktorek. Szerszej publiczności znana między innymi z takich produkcji jak: "Przepis na życie", "Katyń", "Body/Ciało", "Druga Szansa".

Data urodzenia: 3 września 1972 r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Wzrost: 166 cm
Instagram: @majaostaszewska_official
Facebook: Facebook.com/Maja-Ostaszewska
Rodzina: partner Maciej Englert, syn Franciszek, córka Janina

Maja Ostaszewska: życiorys

Maja Ostaszewska przyszła na świat 3 września 1972 roku w Krakowie. Jej ojcem jest Jacek Ostaszewski- znany muzyk, współtwórca grupy muzycznej Osjan, członek zespołu Anawa, współpracujący swego czasu z największymi polskimi muzykami jazzowymi, jak Krzysztof Komeda, Tomasz Stańko czy Adam Makowicz.
Ostaszewska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Maja Ostaszewska: kariera

Po ukończeniu studiów Maja Ostaszewska zaczęła swoją karierę zawodową grając w Teatrze Dramatycznym i Teatrze Rozmaitości w Warszawie oraz Teatrze Starym w Krakowie. W 2000 roku została zaangażowana do pracy w Teatrze Narodowym.
Po raz pierwszy na dużym ekranie można było zobaczyć Ostaszewską w dramacie psychologicznym "Przystań" (1997). Za tę rolę aktorka dostała swoje pierwsze Złote Lwy. W 1999 roku zaczęła grać w serialu emitowanym przez telewizję TVP 2 "Na dobre i na złe". W 2000 roku wcieliła się w postać siostry Marii Leonii Graczyk w filmie "Prymas. Trzy lata z tysiąca" otrzymując za tę kreację Złote Lwy i Złotą Kaczkę. Kolejnymi produkcjami były m.in.: "Pianista" (2002), "Przemiany" (2003), "S@motność w sieci" (2006). W 2007 roku Maja Ostaszewska zagrała w filmie "Katyń" i znów została nominowana do prestiżowych nagród filmowych. Ostaszewska pojawiła się później w: "Ile waży koń trojański" (2008), "Janosik. Prawdziwa historia" (2009), "Dzieci Ireny Sendlerowej" (2009), "Przepis na życie" (2011-2013), "Uwikłane" (2011), "W imię" (2013), "Jack Strong" (2014), "Panie Dulskie" (2014). W 2015 roku aktorka zagrała w filmie Małgorzaty Szumowskiej, gdzie wykreowała postać terapeutki Anny. Za tę rolę otrzymała między innymi nagrodę Orła za najlepszą główną rolę kobiecą, Złote Lwy, nagrodę FAF.
Maja Ostaszewska angażuje się w liczne akcje społeczne, między innymi te przeciw łamaniu demokracji, inwigilowaniu obywateli czy zaostrzeniu obowiązującego prawa aborcyjnego.

Maja Ostaszewska: życie prywatne

Maja Ostaszewska jest buddystką. Jej partnerem życiowym jest Maciej Englert, z którym ma dwoje dzieci: syna Franciszka (ur. 2007 r.) oraz córkę Janinę (ur. 2009 r.).

Zobacz także:

Michał Englert - Magdalena Cielecka - Janusz Gajos

maja ostaszewska

Więcej o:

maja ostaszewska

  • Poznajecie ją? Odpowiedź

    Uprzedzaliśmy, że zagadka nie jest łatwa. Aktorkę, który skryła się za maską naprawdę trudno jest rozpoznać. Obstawialiście kilka aktorek: maja ostaszewska na pewno - napisała olenkaa taką twarz ma magdalena różyczka... - stwierdziła isabella._.swan Nie jest to też "Twoja stara " jak zaproponował

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.