Jednej osoby zabrakło na koncercie koronacyjnym. "To już dawno po jego porze do spania!"

Rodzina królewska w komplecie zgromadziła się na koncercie koronacyjnym z okazji koronacji króla Karola III. Niestety, zabrakło jednego uroczego pięciolatka - księcia Louisa.

Król Karol III został koronowany w sobotę 6 maja w opactwie westminsterskim w Londynie. Koronacja i uroczysty przejazd ulicami City rozpoczął trzydniowe świętowanie w Wielkiej Brytanii. W niedzielny wieczór odbył się koncert koronacyjny. Na specjalnych trybunach, przeznaczonych dla członków rodziny królewskiej, nie mogło zabraknąć króla Karola i królowej Camilli. Towarzyszyli im również brat króla, książę Edward z żoną i dziećmi, książę William i księżna Kate. Obecni byli księżniczka Charlotte i książę George.

Zobacz wideo

Zabrakło niestety małej gwiazdy poprzedniego dnia - małego księcia Louisa. Zapowiadająca koncert w BBC prezenterka dodała, że nie towarzyszy rodzicom, ponieważ "godzina 21 jest już dawno po jego porze do spania". I rzeczywiście, Louis został w domu z opiekunką, zaś jego rodzice i starsze rodzeństwo wybrali się na koncert do parku przy zamku Windsor.

Rodzina królewska na koncercie koronacyjnym króla Karola III

Królowa Camilla i król Karol III na koncert wybrali stroje w jkrólewskiej kolorystyce. Camilla zaprezentowała się w kreacji w kolorze ciemnego błękitu, zarezerwowaego dla brytyjskiej rodziny królewskiej, z kolei król Karol III postawił na klasyczny, ciemnogranatowy garnitur. Obok królewskiej pary usiadł książę William, a jedno miejsce dalej - wnuki króla, książę George i księżniczka Charlotte. Książę - w garniturze, z krawatem - wyglądał na bardzo zadowolonego. Księżniczka Charlotte ponownie wystąpiła w białej sukience, a kiedy zrobiło się nieco ciemniej, zarzuciła na plecy białą kurtkę. Dzieci w dłoniach trzymały flagi Zjednoczonego Królestwa.

Rodzinę "zamykała" przyszła królowa. Księżna Kate postawiła na głęboki, mocny kolor czerwieni. Ponownie włożyła strój z domu mody Alexander McQueen. Księżna tym razem postawiła na większą swobodę - rozpuściła włosy i pokazała się w rzadkiej dla siebie fryzurze - pięknych falach.

Koncert Koronacyjny króla Karola IIIKoncert Koronacyjny króla Karola III Chris Jackson / AP

Nie mogło zabraknąć księżniczki Eugenii i księżniczki Beatrice. Nieco poza zasięgiem fotografów znalazł się też książę Andrzej - na trybunach dla rodziny królewskiej znalazł się daleko od "ważnych" gości. Bliżej króla i królowej zasiadł książę Edward razem z żoną i dziećmi.

Koncert koronacyjny króla Karola III

Niedzielny koncert był w ostatnich tygodniach jedną wielką niewiadomą. Wiadomo było, że się odbędzie, jednak lista występujących artystów była formowana bardzo długo. Artyści odmawiali lub rezygnowali w ostatniej chwili. Ostatecznie udało się zebrać gwiazdy światowego formatu, które w niedzielny wieczór wystąpiły w Windsorze. Zaśpiewał Lionel Richie, wystąpiła Katie Perry i Nicole Scherzinger, był też Andrea Bocelli. Występ Lionela Richiego poderwał wręcz rodzinę królewską do tańca.

Więcej o: