Książę Louis nie zawiódł. Na balkonie istny festiwal min [ZDJĘCIA]

Za nami pierwsze wyjście Karola III jako króla na balkon Pałacu Buckingham. Towarzyszyli mu członkowie rodziny. Nie zabrakło księcia Louisa, który jak zawsze zwracał na siebie uwagę.

Za nami uroczystość koronacji króla Karola III, która odbyła się 6 maja 2023 roku. Wielka Brytania od miesięcy przygotowywała się do tego wzniosłego wydarzenia. Nowy król Zjednoczonego Królestwa i jego żona złożyli przysięgę. Po kilkugodzinnej ceremonii w opactwie Westminster, nowy władca razem z Królową Małżonką wsiadł do karocy i wrócił do Pałacu Buckingham. O godzinie 15:30 w obecności członków rodziny wyszedł na balkon do zgromadzonego tłumu. Nie zabrakło na nim księcia Williama i księżnej Kate z dziećmi. Jak zwykle show kradły miny księcia Louisa.

Zobacz wideo Tak Londyn szykował się do koronacji króla Karola III

Książę Louis na balkonie Pałacu Buckingham. Znów stroił urocze miny

Książę Louis przyszedł na świat 23 kwietnia 2018 roku i jest najmłodszym dzieckiem księżnej Kate i księcia Williama. Im chłopiec staje się starszy, tym częściej rodzice zabierają go na oficjalne wydarzenia. W zeszłym roku pojawił się na platynowym jubileuszu królowej Elżbiety II, a jego zdjęcia podbijały sieć. Niesforny książę zdecydowanie nie umiał usiedzieć w miejscu i stroił zabawne miny, które stały się inspiracją do tworzenia memów. Nie inaczej było podczas koronacji króla Karola III. Louis stał pomiędzy swoimi rodzicami oraz rodzeństwem i bardzo entuzjastycznie reagował na tłum oraz przelot samolotów nad pałacem. Więcej zdjęć księcia znajdziecie w galerii na górze strony.

Księżna Kate, książę William, książę LouisKsiężna Kate, książę William, książę Louis East News

Książę Louis nagle zniknął podczas koronacji

W koronacji wzięły udział wszystkie dzieci księżnej Kate i księcia Williama, jednak najbardziej odpowiedzialna rola zdecydowanie przypadła dziewięcioletniemu księciu George'owi. Pełnił funkcję królewskiego pazia i razem z innymi chłopcami z rodziny królewskiej, trzymał jego szaty. Książę Louis i księżniczka Charlotte natomiast przybyli na uroczystość razem z rodzicami. Najmłodszy syn królewskiej pary był ustawiony w pierwszym rzędzie pomiędzy mamą a starszą siostrą. W pewnym momencie można było zauważyć, że zniknął. Po kilkunastu minutach jednak znów znalazł się wśród bliskich. Nie wiemy, co było powodem jego krótkiej nieobecności.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.