Książę Harry podczas uroczystości nie był zadowolony. Wystarczyło, że wyszedł z opactwa. Uchwyciły go kamery

Książę Harry zgodnie z zapowiedziami zjawił się na koronacji króla Karola III. Podczas ceremonii siedział w towarzystwie córek księcia Andrzeja. Jak zachowywał się, kiedy opuścił opactwo? Zarejestrowały to kamery.

6 maja odbyła się koronacja króla Karola III i królowej Camilli. Na miejscu zjawił się między innymi książę Harry, który już od dłuższego czasu nie pełni obowiązków w rodzinie królewskiej. Nie towarzyszyła mu jednak Meghan Markle, która w tym czasie zajmowała się pociechami w Kalifornii. Podczas uroczystości młodszy syn króla zasiadł w trzecim rzędzie, gdzie towarzyszyły mu córki księcia Andrzeja. Można było odczuć, że Harry nie był zbyt zadowolony.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Książę Harry w świetnym humorze po opuszczeniu opactwa

Według ekspertów TVN24 operatorzy kamer otrzymali informację o tym, żeby jak najmniej pokazywać księcia Harry'ego. Obawiali się, że jego obecność może przyćmić całe wydarzenie. Nie obyło się jednak bez kilku ujęć, na których widać, że przez cały czas towarzyszyły mu kuzynki - księżniczka Eugenia z mężem Jackiem Brooksbankiem i księżniczka Beatrice. Widać było, że całą trójkę łączą bardzo dobre relacje, co potwierdziło się krótko po opuszczeniu opactwa westminsterskiego. Książę Harry prowadził ożywioną konwersację z księżniczkami oraz Jackiem. Można było wywnioskować, że humor mu się nieco poprawił. Kamery uchwyciły nawet, jak się uśmiechnął. Warto tutaj przypomnieć, że jeszcze podczas koronacji miał bardzo nietęgą minę i spoglądał na brata. Na ten temat przeczytasz TUTAJWięcej zdjęć znajdziesz w naszej galerii na górze strony.

Książę HarryKsiążę Harry screen Daily Mail

Książę Harry szybko zwinął się z koronacji

Tego dnia książę Harry postawił na zwykły garnitur, co raczej nie powinno być zaskoczeniem. Odkąd przestał pełnił obowiązki jako członek rodziny królewskiej, zrezygnował z munduru wojskowego, na którym ma liczne odznaczenia. Według doniesień mediów książę Harry miał bardzo szybko zniknąć z koronacji. Jego syn Archie świętuje 6 maja czwarte urodziny, na które zaproszono największe gwiazdy. Z tego powodu wizyta syna króla Karola III w Wielkiej Brytanii nie potrwa długo. Do Londynu przyleciał 5 maja w godzinach wieczornych, a opuścić ma ją już po koronacji. Wtedy też poleci w stronę Kalifornii i weźmie udział w rodzinnym przyjęciu.