Steffen Möller zrobił karierę w Polsce. Nagle zniknął. Dziś zajmuje się czymś zupełnie innym

Steffen Möller przez lata bawił polskich telewidzów. Występował w kabaretach, grał w serialu "M jak miłość" i przełamywał stereotypy w "Europa da się lubić". Co się z nim teraz dzieje?

Steffen Möller był ulubieńcem polskich telewidzów. Popularność zagwarantował mu udział w programie "Europa da się lubić", w którym przełamywał stereotypy na temat Niemców i opowiadał o kulturze swojego kraju. Później przyszły kolejne propozycje. Möller, znany z poczucia humoru, doskonale odnalazł się na scenie kabaretowej. Wcielił się również w zakochanego w Małgosi Mostowiak Niemca w "M jak miłość", a także parał się pisaniem książek o Polakach i Polsce. Nagle jednak zapadł się pod ziemię. Co robi obecnie?

Zobacz wideo VIKI GABOR: MÓJ ŚWIAT – serial dokumentalny

Jak Steffen Möller wylądował w Polsce? 

Steffen Möller trafił do Polski przez przypadek. Zobaczył ogłoszenie kursu językowego w Krakowie i myślał, że jedzie do Rosji. Nie sądził, że zostanie tu na dłużej, a już tym bardziej że zrobi karierę. Zaczęło się od programu "Europa da się lubić", który przybliżał sylwetki cudzoziemców, opowiadających o swoich przygodach w Polsce i oswajaniu z tutejszą kulturą. Dzięki udziałowi w show dostał rolę w jednym z najbardziej popularnych seriali, "M jak miłość". Jednak nigdy nie wiązał przyszłości z mediami na stałe.

To rzeczywiście był ewenement. Studiowałem wtedy na uniwersytecie w Berlinie i pewnego dnia widziałem ulotkę przy stołówce, że "kurs języka polskiego w Krakowie, dwa tygodnie, 600 marek". I myślałem sobie - hm, Kraków, tam w życiu jeszcze nie byłem, jedźmy do Rosji! Potem się okazało, że to chyba Polska - mówił w 2020 roku w "Dzień dobry TVN".

Steffen Möller został stand-uperem

Niemiec po odejściu z serialu TVP wrócił do kraju. Zrezygnował z aktorstwa i na poważnie zajął się pisaniem. Ma na koncie sześć książek. Najnowsza ukazała się w 2019 roku - "Weronika, twój mąż tu jest! - Gdy Niemcy i Polacy się kochają". Co więcej, Möller realizuje się jako stand-uper. Jeździ po Niemczech z programem "Polska terapia par". Steffen Möller rzadko przyjeżdża do Polski, ponieważ opiekuje się chorą matką, która mieszka w Berlinie. Jednak wciąż ma mieszkanie w Warszawie i nie wyklucza powrotu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.