Ranking najbogatszych osób świata według "Forbesa". Na liście Rihanna i Kim Kardashian. Obie jednak zubożały

Poznaliśmy nową listę najbogatszych ludzi według "Forbesa". Wśród prestiżowej listy znajdziemy nazwiska powiązane ze światem muzyki, filmu, jak i po prostu - Instagrama.

Magazyn "Forbes" opublikował listę najbogatszych ludzi na świecie. Pierwsze miejsce zajął Bernard Arnault (211 mld dolarów), a za nim kolejno Elon Musk (180 mld dolarów) i Jeff Bezos (114 mld dolarów). W rankingu nie brakuje także osób ze świata show-biznesu. Sprawdźcie, która z gwiazd może poszczycić się największym majątkiem.

Zobacz wideo Kim Kardashian wsiada do busa i jedzie na Met Galę

Najbogatsi ludzie świata według "Forbes"

Na 2020. miejscu uplasowała się Rihanna z 1,4 mld dolarów, co oznacza spadek z 1,7 miliarda dolarów, które miała w zeszłym roku. Steven Spielberg, twórca "Titanica", awansował na 694. miejsce po wydaniu kontynuacji "Avatara" w zeszłym roku. Jego dobytek wzrósł do 4 mld dolarów. Kim Kardashian zajęła 2259. miejsce, chociaż jej majątek spadł od zeszłego roku z 1,9 miliarda do 1,2 miliarda dolarów. Dzięki swojej marce odzieży modelującej Skims odniosła ogromny sukces - jej firma jest obecnie warta około 3,2 miliarda dolarów. Kanye West, były mąż Kardashian, nie znalazł się na liście. Przypominamy, że marka Adidas zerwała współpracę z raperem po jego skandalicznych, antysemickich komentarzach w mediach społecznościowych. Na liście nie ma również Kylie Jenner. Jej linia kosmetyków pomogła jej zdobyć natomiast tytuł "Najmłodszego milionera, który sam doszedł do majątku" według "Forbesa" w 2020 roku.

Najbogatsi ludzie w Polsce według "Forbes"

W lutym "Forbes" opublikował również nową listę 100 najbogatszych Polaków. Na czele rankingu miliarderów pozostał Michał Sołowow z majątkiem o wartości 25,85 mld zł. W 2023 roku doszło jednak do kilku zaskakujących zmian w tym prestiżowym zestawieniu. Sprawdźcie, jak wygląda podium najbogatszych rodaków.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.