Beyonce

Beyonce

Beyonce Knowles to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i producent muzyczna. Karierę zaczynała w zespole Destiny's Child, z którym zdobywała listy przebojów. Samodzielnie wydała cztery solowe albumy, z których utwory stawały się międzynarodowymi hitami.

Pełne imię i nazwisko: Beyoncé Giselle Knowles-Carter
Data urodzenia: 4 września 1981
Miejsce urodzenia: Houston w stanie Teksas (USA)
Wzrost: 169 cm
Kolor oczu: brązowy
Rodzina: mąż Jay-Z, córka Blue Ivy Carter
Strona internetowa: www.beyonce.com
Facebook: Facebook.com/beyonce
Instagram: @beyonce

Beyonce Knowles: życiorys (dzieciństwo i początki kariery)

Beyonce Knowles przyszła na świat 4 września 1981 roku w Houston w Teksasie. Jej matka Tina Knowles to amerykańska projektantka mody, ojciec Mathew Knowles jest producentem muzycznym, managerem i dyrektorem muzycznym. Beyonce ma również młodszą siostrę Solange, która także jest wokalistką.
Beyonce w wieku siedmiu lat wygrała pierwszy konkurs wokalny. Następnie uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie między innymi śpiewała w chórze. Jako ośmioletnia dziewczynka wraz ze swoją przyjaciółką Kelly Rowland założyła zespół noszący nazwę Gilr's Tyme, który bardzo szybko zdobył popularność w Stanach Zjednoczonych. Grupa przeżywała wzloty i upadki, by ostatecznie zmienić nazwę zespołu na Destiny's Child. Ich managerem został Mather Knowles. W 1997 roku Destiny's Child podpisały umowę z Columbia Records.
Pierwszy album Destiny's Child okazał się w 1998 roku i nosił tytuł "Destiny's Child". Rok później zespół w składzie: Beyonce Knowles, Kelly Rowland i Michelle Williams wydał album "The Writing's on the Wall", który okazał się ogromnym sukcesem. Krążek stał się multiplatynowym albumem, długo nie schodził z czołowych miejsc list przebojów. Następnymi płytami były "Survivor" i "Destiny Fulfilled", które również osiągnęły wielki sukces. Grupa zakończyła działalność w 2005 roku.

Beyonce: kariera solowa

W 2000 roku Beyonce, będąc jeszcze liderką zespołu Destiny's Child, podpisała z wytwórnią Columbia Records kontrakt na nagranie trzech albumów solowych. Debiutanckim solowym albumem wokalistki był "Dangerously in Love" (2003), z którego pochodzi między innymi przebój "Crazy in love". Płyta okazała się strzałem w dziesiątkę i podbiła serca słuchaczy na całym świecie.
We wrześniu 2006 roku ukazał się album "B'day", który Beyonce współprodukowała i była współautorką niemalże wszystkich utworów. W pierwszym tygodniu płyta rozeszła się w 541 tysięcy egzemplarzy, stanowiąc tym samym kolejny sukcesie na koncie Knowles.
W 2008 roku światło dzienne ujrzał trzeci solowy album "I Am... Sasha Fierce", a pierwsze dwa single z płyty "If I were a boy" i "Single Ladies" pozostawiły w tyle całą muzyczną konkurencję, zdobywając szczyty list przebojów na całym świecie. W tym czasie zagrała Ettę James w filmie biograficznym "Cadillac Records".
Dwa lata po wydaniu trzeciego albumu były dla Beyonce czasem zdobycia wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in.: tytuł największej gwiazdy popu na świecie, tytuł Kobiety Roku magazynu Billboard, sześć statuetek Grammy.
W 2011 roku wydała "4", w 2013 roku "Beyonce". Oba albumy powtórzyły sukces poprzednich.

Beyonce: życie prywatne

Już od 2002 roku partnerem wokalistki był raper Jay Z, z którym pobrała się 4 kwietnia 2008 roku. Mają córkę Blue Ivy, która przyszła na świat 7 stycznia 2012 roku.

Zobacz także:

Rihanna - Sia - Nicki Minaj

beyonce

Więcej o:

beyonce