Kylie Jenner

Kylie Jenner

Kylie Jenner jest amerykańską modelką i celebrytką. Stała się znana po części za sprawą swojej sławnej rodziny i udziału w programie rozrywkowym "Z kamerą u Kardashianów". Kylie ma własną linię kosmetyków Kylie Cosmetics. Celebrytka od 2014 do 2016 roku była związana z amerykańskim raperem Tygą.

Imię i nazwisko: Kylie Jenner
Data urodzenia: 10 sierpnia 1997
Miejsce urodzenia: Los Angeles
Zawód: modelka, celebrytka, gwiazda programów rozrywkowych
Facebook: facebook.com/KylieJenner/
Instagram: @kyliejenner
Twitter: @KylieJenner

Kylie Jenner – życiorys i rodzina

Kylie Jenner urodziła się w Stanach Zjednoczonych, w Los Angeles. Dorastała w Calabasas. Jej rodzicami są Caitlyn Jenner (dawniej William Bruce Jenner) oraz Kris Jenner. Kylie ma łącznie dziewięcioro rodzeństwa, wśród którego są tak znane z show biznesu osoby jak Kendall Jenner oraz przyrodnie siostry Kim, Khloe i Kourtney Kardashian. Pierwszy raz stało się o niej głośno za sprawą udziału w programie „Z kamerą u Kardashianów”. Po wielkim sukcesie show Kylie brała udział również w innych programach o losach sławnej rodziny, czyli „Kourtney i Khloe jadą do Miami” oraz „Khloe & Lamar”. Kylie uczyła się w Sierra Canyon School. W 2014 roku celebrytka zaczęła spotykać się z raperem Tygą, jednak ich związek zakończył się w 2016 roku prawdopodobnie z powodu niewierności rapera.

Kylie Jenner – działalność zawodowa

Kariera Kylie w modelingu rozpoczęła się gdy modelka wzięła udział w sesji zdjęciowej kolekcji Sears’a „Crush Your Style”. Kylie fotografował wówczas Nick Saglimbeni. Później brała udział w wielu sesjach dla magazynów modowych takich jak Teen Vogue, Cosmopolitan i Seventeen. W 2011 roku prezentowała kolekcję Avril Lavigne na Fashion Week w Nowym Jorku. Oprócz modelingu Kylie zajmuje się kosmetykami i sygnuje swoim nazwiskiem 2 lakiery do paznokci firmy OPI. Poza tym Kylie Jenner ma własną firmę kosmetyczną Kylie Cosmetics, która wypuszcza na rynek tak sławne już matowe pomadki czy paletki cieni.

kylie jenner

Więcej o:

kylie jenner