Nie żyje aktor znany z "Klanu" i "Pierwszej miłości". Przyczyną śmierci była "nagła i krótka choroba"

Media obiegła niezwykle smutna informacja. W wieku 79 lat zmarł wybitny aktor Warszosław Kmita.

Warszosław Kmita był nie tylko uznanym aktorem, ale też nauczycielem akademickim. O jego śmierci, która nastąpiła w nocy z 16 na 17 marca poinformowali koledzy ze Studium Animatorów Kultury w Kaliszu na fanpage'u instytucji. Z ogromnym żalem żegnają wybitnego aktora, nauczyciela i niezwykle ciepło wspominają go jako przyjaciela i kolegę.

Zobacz wideo Aktorzy z polskimi korzeniami

Warszosław Kmita nie żyje. Szerszej publiczności znany był z epizodów w serialach

Ze Studium Animatorów Kultury w Kaliszu Warszosław Kmita związany był przez wiele lat. Wiadomość o jego śmierci przekazała dyrektorka instytucji Bogna Czwordon.

Pogrążona w głębokim smutku i żalu przekazuję bardzo smutną dla szkoły informację o odejściu - w nocy z 16 na 17 marca 2023 roku - Warszosława z Woli Kmity. Nagła i krótka choroba odebrała szkole znakomitego klasyka - wykładowcę, a nam wszystkim - przyjaciela i kolegę - czytamy we wpisie.

Osoby, które miały okazję poznać aktora osobiście, informacje o jego odejściu przyjmują z głębokim żalem.

Szok. Tyle w nim było uśmiechu i dystansu
To był cudowny człowiek 
Człowiek nie do zastąpienia. Bardzo smutna wiadomość - czytamy w komentarzach.

Jak informuje portal filmpolski.pl, Warszosław Kmita urodził się w 1943 roku we Lwowie. W 1969 roku ukończył Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi, a w tym samym roku zadebiutował na deskach teatru. Przez lata związany był z wieloma teatrami w całej Polsce m.in. Ziemi Łódzkiej, Jaracza w Olsztynie, Powszechnym w Radomiu czy Rozmaitości w Warszawie. Kilkukrotnie pojawił się także na wielkim ekranie, a epizodyczne role grał również w serialach. Widzowie mogą kojarzyć go m.in. z "Klanu", "Pierwszej miłości" czy serialu "Gorący temat". W 1979 r. otrzymał odznakę "Zasłużony Działacz Kultury".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.