Pierwsza miłość

Pierwsza miłość

„Pierwsza miłość” to polski serial obyczajowy emitowany w telewizji Polsat od 2004 roku. Akcja serialu rozgrywa się we Wrocławiu i jego okolicach. Głównymi bohaterami są Maria, Paweł oraz małżeństwo Żukowskich. W obsadzie znajduje się wiele gwiazd polskiej telewizji.

Tytuł serialu: „Pierwsza miłość”
Gatunek: obyczajowy
Obsada: Aneta Zając, Łukasz Płoszajski, Aleksandra Zienkiewicz, Maria Pakulnis, Maciej Tomaszewski, Rafał Kwietniewski, Anna Ilczuk
Liczba sezonów: 13
Liczba odcinków do 3 lutego 2017: 2432
Data premiery pierwszego odcinka: 4 listopada 2004
Czas trwania: 33 min
Stacja telewizyjna: Polsat

Fabuła serialu

Akcja „Pierwszej miłości” rozgrywa się we Wrocławiu oraz w pobliżu Wrocławia, głównie w wiosce o nazwie Wadlewo. Serial rozpoczyna się, gdy jedna z głównych bohaterek, Maria Radosz, przeprowadza się z Wadlewa do Wrocławia na studia. Dziewczyna początkowo mieszka u rodziny – cioci Teresy i wujka Marka. Podczas spaceru Marysia spotyka Pawła, w którym zakochuje się ze wzajemnością od pierwszego wejrzenia. Para po niemałych zawirowaniach losu bierze ślub, jednak po jakimś czasie, między innymi z powodu romansu Marii, młodzi decydują się na rozwód. Na świat przychodzi Julka, córka Marii i Pawła, jednak mężczyzna początkowo nie wie, że dziewczynka jest jego dzieckiem. Drugim wątkiem jest historia rodziny Żukowskich, czyli wujostwa Marysi i ich córki Kingi. Poza tymi w serialu przedstawione są problemy przyjaciół Pawła, Artura i Bartka.

Obsada

Jedną z głównych bohaterek, Marię, gra Aneta Zając. W rolę jej córeczki Julii wciela się obecnie Łucja Kawczak, a gdy dziewczynka była młodsza była grana przez Antoninę Plutę. W obsadzie serialu znajdują się również między innymi Marta Klubowicz (jako Mariola Nahorska), Maciej Tomaszewski (Marek Żukowski), Maria Pakulnis (Aneta Pałkowska), Tomasz Lulek (Antoni Turczyk), Grażyna Wolszczak (Grażyna Weksler), Karol Strasburger (Karol Weksler) i Krzysztof Kwiatkowski (Natan Wójcik).

pierwsza miłość

Więcej o:

pierwsza miłość

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.