Wnuk Lecha Wałęsy trafił do więzienia. Obiecuje, że nie będzie grypsował

Ciężkie chwile w rodzinie Wałęsów. Wnuk byłego prezydenta trafił do więzienia. To kara za napaść na szwedzkich turystów. Zza krat wyjdzie dopiero w 2026 roku.

Media obiegła informacja, że wnuk noblisty i byłego prezydenta Lecha Wałęsy, trafił do więzienia. Bartłomiej W. rozpoczął odbywanie zasądzonej kary 30 stycznia w Areszcie Śledczym w Gdańsku. To zapewne trudny czas dla rodziny legendy Solidarności. 

Zobacz wideo Ostre słowa Danuty Wałęsy podczas obchodów 42. rocznicy podpisania Porozumienia Gdańskiego

Lech Wałęsa, Grand Budapest HotelLech Wałęsa pluska stopy w sanatorium. Fikuśny kadr niczym z filmu Wesa Andersona

Wnuk Lecha Wałęsy trafił do więzienia. Na wolność wyjdzie w 2026 roku

Bartłomiej W. został skazany na cztery lata pozbawienia wolności za przestępstwo, którego dopuścił się 21 maja 2018 roku w Gdańsku.

Działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej po uprzednim użyciu przemocy wobec obywatela Szwecji poprzez uderzenie przedmiotem przypominającym pałkę po całym ciele, przewrócenie na ziemię i kopanie po całym ciele dokonali zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego o wartości 350 złotych - przekazano w oficjalnym komunikacie, którego treść zamieścił "Super Express". 

Jak podaje "Super Express" Bartłomiej W. wkrótce po dotarciu do aresztu odbył rozmowę z wychowawcą. Zadeklarował w niej, że nie ma zamiaru grypsować i uczestniczyć w podkulturze przestępczej. Swój stan zdrowia ocenił jako dobry i zaprzeczył, jakoby miał mieć za sobą próby samobójcze. Wnuk Lecha Wałęsy ma wykształcenie gimnazjalne. Na życie zarabiał jako kierowca-mechanik. Na wolność wyjdzie w 13 lipca 2026 roku. 

Lech WałęsaLech Wałęsa Fot. Robert Górecki / Agencja Wyborcza.pl

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony. 

Przypomnijmy, że Danuta i Lech Wałęsowie pobrali się w 1969 roku. Doczekali się ośmiorga dzieci: Bogdana, Sławomira, Przemysława (zmarł w 2017 roku), Jarosława, Magdaleny, Anny, Marii Wiktorii i Brygidy. 

Maria Wiktoria WałęsaMaria Wałęsa była na świeczniku. Potem zniknęła. Dziś nie rozmawia z mediami

Więcej o: